datça hurmasının vatanı karaali deresi

Karaali Deresi

karaali-deresi-24

Eşek yolu uzayıp gidiyordu, izler birara aşağı inen bir dereye saptı, burayı denemeye karar verdim, Ali Rıza arkadaşım da onaylayınca dereyi takip ettik.

karaali-deresi-25

Aşağılara doğru taşlardan atlayarak inmeye başladık,  karşımıza neyin çıkacağını bilmiyoruz belki de aşılmaz bir yükseklikle yolumuzu değiştireceğiz. Derede çok az su var, oysa bu mevsimde buradaki şelaleri de fotoğraflamak istiyordum.

karaali-deresi-26

Dere aşağılara doğru sertleşince yan taraftaki yola saptık, çıktığım yol yine eşek yoluydu, artık onların yolundan vadiye inmekten başka çare yoktu, zorlamanın bir anlamı yok dedim.

karaali-deresi-27

Yolumuz üzerinde güzel bir çiçek.

karaali-deresi-28

Eşek yolu sonunda vadinin başlangıcına çıktı, bu doğayı öyle iyi biliyorlar ki, yolu takip edince hiç bir zorluk çekmeden vadiye inmiş olduk.

karaali-deresi-29

Önümüzde uzanan derin bir vadi var, nasıl engellerin, tehlikelerin olduğunu bilmiyoruz, tam bir macera olacak. Buralarda  su az.

karaali-deresi-30

Yağmur mevsiminden sonra su azalır ama  yaban hayvanları için kaynaklardan sızan sular yeterli olur.

karaali-deresi-31

Bu kısımlarda derede su umduğumdan az.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

12 yorum

 1. Yahu çok çok çoooook imrendim, ne diyeyim keşke ben de gelebilseydim, ama yapamazdım herhalde, çok sert bir yürüyüş olmuş. emeklerinize sağlık, her ikinizin de…

  1. Nasip olursa önümüzdeki hafta bu dere serisini bitirmek istiyorum, o zaman gelirsin.

 2. HAARİKA !!! İnanın her satırını sözcük sözcük okudum…Her fotoğrafınızın içinde hissetim kendimi… Şunu bilin ki, bu gezinizde 2 kişi değildiniz..Ben de vardım yanınızda… Teşekkürler…

 3. Saygıdeğer Muzaffer hocam, gerçekten size tüm samimiyetimle teşekkürler ediyorum, Datça’da sayenizde o kadar güzel yerler gördüm, anlatmaya kelimeler yetmez, buradan başta Ahmet Temizel olmak üzere tüm yürüyüş arkadaşlarıma da selamlar.

 4. Muzaffer Hocam, hep hayiflanarak izliyorum sizi.. Ben de cok geziyorum ama siz yazinca bambaska anlamli oluyor.. Bir turlu zaman bulup yazamadigimdan sizi kiskaniyorum:) Bu gezide olmayi cok isterdim.. Kaleminize yureginize saglik.. Yazarak ve paylasarak cok sey katiyorsunuz hayatimiza, Datca’ya.. Kisa bir yurtdisi seyahatim olacak.. Dönuste katilmayi cok isterim.. Saglicakla kalin..

  1. Teşekkürler Nazmiye hanım, bu geziye giderken siz aklıma geldiniz, hatta facebook’a baktım. Geldiğinizde yürürüz, selamlar.

 5. Maalesef ben sizinle hiç yürüyemeyen şanssızlardanım.Ama her hafta satır satır okuduğum sayfanız ve muhteşem doğa manzaraları sayesinde ruhumu dinlendiriyorum.Size inanılmaz imreniyorum annem ve babam datça da yaşıyor.Geldiğimizde sizinle mutlaka tanışmak ve yürüyüşlerinize katılmak isteriz.
  Ankara nın boz bulanık havasından selam olsun …:)

 6. Elinize sağlık.paylaştığınız her kare için de teşekkürler.Hafta sonu yürüyüşünde gözlerimiz sizi aradı.Zorlu bir rotaymış.Umarım dinlenmişsinizdir. Aynı rota tekrarlanırsa,öncülüğünüzde katılmak isterim.Selamlar.

  1. Dinlendim Selma Hanım, teşekkürler, gezinizde çok güzel çiçekleri fotoğraflamışsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir