datça hurmasının vatanı karaali deresi

Karaali Deresi

karaali-deresi-98

Karaali koyu tarafı.

karaali-deresi-99

 

karaali-deresi-100

Tırmandıkça manzaralar değişiyor.

karaali-deresi-101

Çok yorulduk ama yürümek zorundayız, artık dönmek diye bir imkan yok. Ali Rıza arkadaşım bir ara “hocam bu güzel manzaralar olmasa biz buraları aşamazdık” dedi. gerçekten arada bir durarak baktığımız doğada olmak bütün yorgunluğumuza değerdi. Benim için  böyle bir arkadaşla yürümek de çok güzeldi, güvenebileceğim, anlayışlı bir insanın yanınızda olması size güç veriyor.

karaali-deresi-102

Batı tarafında güneş denizin üzerinde ışıldıyordu.

karaali-deresi-103

Ali Rıza arkadaşıma yürüyüş boyunca gelen telefonların ardı arkası kesilmedi.

karaali-deresi-104

Günlük koyu yakınlaştırınca, pırıl pırıl sular

karaali-deresi-105

Ali Rıza arkadaşımın uyarısıyla tekrar bizi gözetleyen  yaban eşeğini görebildim, meraklı gözlerle bize bakıyordu, çok uzağımızda değildi.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

12 yorum

 1. Yahu çok çok çoooook imrendim, ne diyeyim keşke ben de gelebilseydim, ama yapamazdım herhalde, çok sert bir yürüyüş olmuş. emeklerinize sağlık, her ikinizin de…

  1. Nasip olursa önümüzdeki hafta bu dere serisini bitirmek istiyorum, o zaman gelirsin.

 2. HAARİKA !!! İnanın her satırını sözcük sözcük okudum…Her fotoğrafınızın içinde hissetim kendimi… Şunu bilin ki, bu gezinizde 2 kişi değildiniz..Ben de vardım yanınızda… Teşekkürler…

 3. Saygıdeğer Muzaffer hocam, gerçekten size tüm samimiyetimle teşekkürler ediyorum, Datça’da sayenizde o kadar güzel yerler gördüm, anlatmaya kelimeler yetmez, buradan başta Ahmet Temizel olmak üzere tüm yürüyüş arkadaşlarıma da selamlar.

 4. Muzaffer Hocam, hep hayiflanarak izliyorum sizi.. Ben de cok geziyorum ama siz yazinca bambaska anlamli oluyor.. Bir turlu zaman bulup yazamadigimdan sizi kiskaniyorum:) Bu gezide olmayi cok isterdim.. Kaleminize yureginize saglik.. Yazarak ve paylasarak cok sey katiyorsunuz hayatimiza, Datca’ya.. Kisa bir yurtdisi seyahatim olacak.. Dönuste katilmayi cok isterim.. Saglicakla kalin..

  1. Teşekkürler Nazmiye hanım, bu geziye giderken siz aklıma geldiniz, hatta facebook’a baktım. Geldiğinizde yürürüz, selamlar.

 5. Maalesef ben sizinle hiç yürüyemeyen şanssızlardanım.Ama her hafta satır satır okuduğum sayfanız ve muhteşem doğa manzaraları sayesinde ruhumu dinlendiriyorum.Size inanılmaz imreniyorum annem ve babam datça da yaşıyor.Geldiğimizde sizinle mutlaka tanışmak ve yürüyüşlerinize katılmak isteriz.
  Ankara nın boz bulanık havasından selam olsun …:)

 6. Elinize sağlık.paylaştığınız her kare için de teşekkürler.Hafta sonu yürüyüşünde gözlerimiz sizi aradı.Zorlu bir rotaymış.Umarım dinlenmişsinizdir. Aynı rota tekrarlanırsa,öncülüğünüzde katılmak isterim.Selamlar.

  1. Dinlendim Selma Hanım, teşekkürler, gezinizde çok güzel çiçekleri fotoğraflamışsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir