datça hurmasının vatanı karaali deresi

Karaali Deresi

karaali-deresi-74

Mağara gibi yerlere girip çıktık. Buralarda bir yerde dereden geçemeyince sağ taraftaki dağdan tehlikeli bir geçiş yaptık.

karaali-deresi-75

 

karaali-deresi-76

Mızrak gibi birbirine girmiş kuru dallar görülüyor, yaş dalların arasından geçmek daha kolay, esnekler ve dikenleri böyle sert değil.

karaali-deresi-77

Bir tane Datça Hurması devrilmiş ama uçlarından yeşermeye başlamış. Üzerinden geçerken gövdesindeki parçalardan tutmaya çalıştım, elimde kaldılar.

karaali-deresi-78

Ormanlık kısmı geçerek sahile yaklaştığımız nokta, ormanlar burada çok garip, aralarda kurumuş dallar, sarmaşıklar ilginç bir görüntü oluşturmuş, yerlerde de kuru çam yaprakları çok fazlaydı. Ormandan geçerken yine dereyi kullandık, ormanda çalıların arkasını göremiyorsunuz, bilmediğimiz yerler.

karaali-deresi-79

Derenin sonu buradan suya girmeden geçmek mümkün değil, tekrar ormana saparak sahile çıktık.

karaali-deresi-80

Batıya doğru biraz ilerideki küçük sahilde de Datça Hurmaları gördük.

karaali-deresi-81

Karaalibükü Yarımada’nın Akdeniz tarafındaki Cennet koylarından, yaz sezonunda buralara teknelerle geliyorlar.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

12 yorum

 1. Yahu çok çok çoooook imrendim, ne diyeyim keşke ben de gelebilseydim, ama yapamazdım herhalde, çok sert bir yürüyüş olmuş. emeklerinize sağlık, her ikinizin de…

  1. Nasip olursa önümüzdeki hafta bu dere serisini bitirmek istiyorum, o zaman gelirsin.

 2. HAARİKA !!! İnanın her satırını sözcük sözcük okudum…Her fotoğrafınızın içinde hissetim kendimi… Şunu bilin ki, bu gezinizde 2 kişi değildiniz..Ben de vardım yanınızda… Teşekkürler…

 3. Saygıdeğer Muzaffer hocam, gerçekten size tüm samimiyetimle teşekkürler ediyorum, Datça’da sayenizde o kadar güzel yerler gördüm, anlatmaya kelimeler yetmez, buradan başta Ahmet Temizel olmak üzere tüm yürüyüş arkadaşlarıma da selamlar.

 4. Muzaffer Hocam, hep hayiflanarak izliyorum sizi.. Ben de cok geziyorum ama siz yazinca bambaska anlamli oluyor.. Bir turlu zaman bulup yazamadigimdan sizi kiskaniyorum:) Bu gezide olmayi cok isterdim.. Kaleminize yureginize saglik.. Yazarak ve paylasarak cok sey katiyorsunuz hayatimiza, Datca’ya.. Kisa bir yurtdisi seyahatim olacak.. Dönuste katilmayi cok isterim.. Saglicakla kalin..

  1. Teşekkürler Nazmiye hanım, bu geziye giderken siz aklıma geldiniz, hatta facebook’a baktım. Geldiğinizde yürürüz, selamlar.

 5. Maalesef ben sizinle hiç yürüyemeyen şanssızlardanım.Ama her hafta satır satır okuduğum sayfanız ve muhteşem doğa manzaraları sayesinde ruhumu dinlendiriyorum.Size inanılmaz imreniyorum annem ve babam datça da yaşıyor.Geldiğimizde sizinle mutlaka tanışmak ve yürüyüşlerinize katılmak isteriz.
  Ankara nın boz bulanık havasından selam olsun …:)

 6. Elinize sağlık.paylaştığınız her kare için de teşekkürler.Hafta sonu yürüyüşünde gözlerimiz sizi aradı.Zorlu bir rotaymış.Umarım dinlenmişsinizdir. Aynı rota tekrarlanırsa,öncülüğünüzde katılmak isterim.Selamlar.

  1. Dinlendim Selma Hanım, teşekkürler, gezinizde çok güzel çiçekleri fotoğraflamışsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir