datça yabanıl doğasında

Datça Yabanıl Doğası’nda

yaban-doga-33

Daha önceki derelerde Datça hurması ağaçları kızıl çamlar tarafından sarılmıştı, burada rahatlar. Sel sularıyla devrilmiş ağaçlar ama yaşamaya devam ediyorlar.

yaban-doga-34

İnanılmaz güzel bir doğa, kilometrelerce uzağa gitmeye gerek yok, takip edenler farketmiştir ben Datça doğasının dışında gezmem. Datça’da daha heyacanla yürüyeceğim çok vadi var.

yaban-doga-64

Kızıl kayaların arasından akan pırıl pırıl sular.

yabanıl doğa fotoğrafları

Heyacan veren bir doğanın içindeyiz, koklayarak, dokunarak yürüyoruz.

yaban-doga-35

 

yaban-doga-36

Ekrem arkadaşım genellikle önden yürür, o bu doğaya çok yakışıyor, aynı ortak duyguları yaşadığım bir arkadaşım.Malzemelerim bu yürüyüşte beni çok zorladı. Bir defasında arkadaşım olmasa yüksek bir kayadan aşağı düşüyordum, fotoğraf makinamın çantası kayaya sıkıştı, eğik bir biçimde durmam gereken kaygan bir kayaydı. Zaman zaman taşıdığım bu ağır makinaya söylendim durdum ama onsuz da yapamam ki!

yaban-doga-37

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

3 yorum

  1. Yaşadığınız ve bu görüntü ve yorumlarla bize yaşattığınız için çoook yaşayın.Teşekkürler.

  2. Merhaba hocam elinize yüreğinize sağlık dört gözle beklediğim bir yazı dizisini heyecanla bir çırpıda okudum izledim.Umarım Bodrum ve Marmaris’in başına gelen Datça doğasının başına gelmez .Bizler doğayı paylaşmayı öğrenemedik maalesef.Sadece dünya bizim miş gibi yaşıyoruz. yakıyoruz yıkıyoruz ve maalesef yok ediyoruz.Ama unutmayalım ki bu yok oluş insanlığın yok oluşu olur :(. Sevgiyle kalın…

  3. Muzaffer bey,Ekrem bey;ellerinize,ayaklarınıza,emeğinize sağlık.Bu güzellikleri bizlerle paylaştığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum.Çok sevdiğim Datça’ya sizler sayesinde aşık oldum.Umarım bu güzellikler korunarak gelecek nesillere aktarılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir