yazıköy murdala yürüyüşü

Değirmenbükü – Murdala Karia Yolu Yürüyüşü

yazikoy-murdala-17

Bu yollar benim düşünceme göre yüzlerce yıldır kullanılan yollar, koyları kısa yoldan birbirine bağlıyor, Knidos’tan başlayarak Karaköy’e kadar giden bir parkur. Eşeklerle yüklerin taşındığı zamanlar, yol üzerinde taşlarla desteklenmiş kısımlar var.

yazikoy-murdala-18

Yamacı kıvrılarak aşan patika bir yol, şansımıza hava da çok güzel. Bu gün yürüyüşe Batıdan başladığımız için iyi fotoğraflar çekme şansımız var, güneş güneyli taraflarda.

yazikoy-murdala-19

Geride bıraktığımız doğanın da güneşten etkilenmeden fotoğrafını çekebiliyoruz. Poyraz liman inci gibi uzaklardan ışıldıyor.

yazikoy-murdala-20

Patika yoldan koya doğru ilerlerlerken bir kotra da koya doğru yol almaktaydı. Yol üzerinde Karia yolu işaretleri bolca vardı ama bu ksımlarda zaten patika yol sizi götürüyor, başka yerden gidemezsiniz. Ben yıllar önce bu yol açılmadan önce bu patika yolu bulup yürümüştüm. İşaretler kavşak gibi yerlerde veya yolun belirsiz olduğu yerlerde önem kazanıyor. Bir zaman sonra tekrar işareti görmeniz lazım, göremezseniz dediğim gibi işareti kaybettiğiniz kısma dönün.

poyraz liman

Ekrem arkadaşımın makinasıyla çektiği bir fotoğraf, ellerine sağlık.

bükceğiz

Sular pırıl pırıl, yüzmeye davet ediyor, bu koylar böyle kalabilecek mi, fotoğrafları çekerken endişemiz bu, size ne oluyor diyen sesler olabilir, gelecek nesillere ne kalacak geride.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir