datça parkları

Datça Parkları

datça parkları

Datça Kent Park Taşlık Plajı yanında yer almakta, yan tarafında yeraltından kaynayan sularla oluşan Ilıca gölet bulunmakta. Parkta çocuklar ve büyükler için düzenlenmiş çocuk oyun alanları, büyükler için spor alanları bulunmakta. Parkın çevresini dolanan yollarda günün değişik zamanlarında yürüyüş yapanları sıkça görürsünüz. Parkta bulunan Yelken Cafe dinlendirici ce sakin bir mekan, yazın en sıcak günlerinde bile serin bir ortam var. Parkın Taşlık plajına yakın olması da ayrı bir olumlu tarafı.

kent park oyun alanı

Parkta çocuklar için salıncaklar, kaydıraklar, oyun yerleri bulunmakta.

kent park'tan görünüm

Kent Parkta çocuklar doğal bir ortamda oynama şansı buluyorlar, toprakla temas ettikleri bir yer.

datça kent parkta spor yapanlar

Kent parkın bu güzel ortamında spor yapmak ta bir ayrıcalık olsa gerek. Kent Park’a nasıl gidilir sorusuna cevabım, limandan Taşlık Plajına giden yolu takip ederek veya Kargı’ya giden yolu takip ederek olacak. Hava Garnizon Komutanlığını geçtikten biraz sonra sola ayrılan yola girip Kent parka ve sahile kadar gidebiliyorsunuz. Burada araba park sorunu da yok.

datça parkları

Öğretmen evleri Parkı : Datça Belediye Binasının karşısındaki yoldan devam edilince park karşınıza çıkar, Datça’nın diğer bir büyük parkı. İçinde çocuk oyun alanları, büyükler için spor alanları ve Çınar Cafe bulunmakta.

datça parklarında spor alanları

Bu parkın ismini öğretmen evleri sitesinin yanında olmasından dolayı bu isimle yazdım, bildiğim kadarıyla hala bir ismi yok. Parkta çocuklar için oyun alanı ve büyükler için spor alanı bulunuyor. Bu parka Kazım Yılmaz bulvarından inerken kavşaktaki Efe Marketin yanındaki yoldan da ulaşabilirsiniz.

Sayfalar: 1 2

Bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir