Cennet Koylar’da Foto-Safari

foto-safari-106

Burada saatlerce kalsam fotoğraf çekmeye devam edebilirim, ne değişik kompozisyonlar çıkar.

foto-safari-107

Geriye dönerek koya giden yoldan meydanlık bir yere geldik, çevre ağaçlarla çevriliydi. Arabadan iner inmez çok sayıda tavuk ve horoz bize doğru koşmaya başladı.

foto-safari-108

Onlara ateş isimli av köpeği de katıldı. Ateş daha önceki yürüyüşümüzde buradan geçerken peşimize takılıp bizimle uzun bir zaman gelen köpek, daha sonra istemesek te kovalıyarak geri dönmesini sağlamıştık.

foto-safari-109

Her türlü hava şartından etkilenmeyen doğal bir liman, çoğu balıkçı bir çok tekne vardı. Burada Hadigari Çatılı teknesinin sahibi Mehmet arkadaşla konuştuk. Geçen yürüyüşümüzde  kendisiyle konuşmuşum ama kendisini tanıyamadım, o zamandan bahsederken sizinle konuşan kişi bendim dedi.

foto-safari-110

Buraya uğramamın bir nedeni de balık bulabilirsem almaktı, bugün hava sertmiş çoğu tekne açılmamış. Balık için erken saatlerde gelmek gerekiyor.

foto-safari-111

Hadigari Mehmet  konuşkan bir kişi, sesi bütün limana duyuluyor. Beni görür görmez sen Datçalı değilsin dedi, şaşırarak nerden çıkardın bunu dedim, ben bakınca anlarım, bademle rakı içen birine benzemiyorsun diyerek beni daha da şaşırttı.

foto-safari-112

Ramazan kaptanla da sohbet ettik, kendilerine kartımı verdim web siteme fırsat bulurlarsa bakacaklar.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

2 yorum

  1. Datça anlatılmaz yaşanır derler. Ne kadar doğru söylenmiş bir söz. Büyük bir zevk ve istekle yayınlarınızı izlemekteyim. Başarılarınız daim olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir