Bağlarözü’nden Palamutbükü’ne Trekking

baglarozu-palamutbuku-55

Abdullah bey manzaranın güzelliğine  dalmış, burada dar bir alan var, aşağısı uçurum, dikkatli olmak gerek, toprak kaygan.

baglarozu-palamutbuku-47

Daha sonra kaynağın yanına gidiliyor, su oldukça gür akıyor, zamanında değirmeni bu su çalıştırıyormuş. kaynağın suyu antik dönemde su kanalları ve pişmiş topraktan borularla  Knidos’a kadar gidiyormuş. Geçmiş yıllarda bu su yolunu araştırdım, bazı yerlerde izlerine rastladım ama künk şeklindeki boruları göremedim. Knidos’a yol yapılırken bu boruların bir kısmı ortaya çıkmış.

baglarozu-palamutbuku-49

Arkadaşlarımız sularını doldururken değirmenden kalanları fotoğraflıyorum. İşçilik bir çok su değirmenine göre kötü, çatlaklar oluşmuş.

baglarozu-palamutbuku-50

Değirmen binası diğer değirmenlerde olduğu gibi harap halde.

baglarozu-palamutbuku-51

Bu gibi yerlere ilgi duyanlardan biri de Roger bir çok arkadaşın eski eserler fazla ilgisini çekmiyor. Patika yoldan tepeye doğru tırmanıyoruz.

baglarozu-palamutbuku-52

Burada kavisli bir patika yoldan tepe aşılıyor.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

13 yorum

 1. Ayrıca, bu çalışmalarınız Datça yarımadası için belge niteliği taşımasından dolayı da önemlidir. Teşekkürler…

 2. Bende çok teşekkür erderim! Her Datça gelişimde sizlerle yürüyüş bende hep programı olacak! Şimdiden gelecek Datça gelişimi bekliyorum. Muzaffer Bey, sitenizi izleyeceğim.

 3. çok güzel yerler bu yaz geldim. tekrar gelmeyi arzu ederim…….yürüyüş harika….

 4. Merhaba bir grubunuz yada bir programınız varsa bende sizlere katılmak isterim. Bilgi verirseniz sevinirim.

  1. Yürüyüş arkadaşlarımızla her pazar Migros önünde buluşup,8.30 da hareket ediyoruz, bir minübüsle yürüme yerine gidiliyor.

 5. Hocam ellerinize, yüreğinize sağlık, sayenizde Datça’yı öğreniyoruz.

 6. Sayın Hocam,
  Emeğiniz için teşekkürler,
  Uzun zamandır sizi izlemekteyim. Hele ki bir çalışmanız var ki; tekneyle Karaköy limanına uzanan serüveninizi unutmak mümkün değil. 4 yıldır yaz tatilimi çok kısa da olsa Datça da geçirmekteyim.
  Çok az kaldı hocam, İstanbul da yaşayan şehir yorgunu birisi olarak bu faaliyetlerinizin içinde bana da bir yer verirsiniz. Yılın büyük bir kısmını geçirmek adına oraya yerleşmek üzereyim. Saygılar, selamlar hocam.

 7. O kadar güzel dizimlemişsinkki Muzaffer bey tüm gezimizi ayrıntılarıyla anlatmışsın resimlerinde. Ellerine sağlık harika bir gündü ve doğayı içimize sindire sindire yaşadık.

 8. Bağlızü, Galamışlar, Kütük burnu, Gargıcak, poyraz ini şimdinin yürüyüş parkuru bizim zorunlu yaşam alanımızdı. O anılara uzaktan bakar olduk. Eline sağlık Muzaffer Hoca.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir