Bağlarözü’nden Palamutbükü’ne Trekking

baglarozu-palamutbuku-58

Arkadaşlar bir kelebek görmüşler fotoğrafını çekiyorlardı, yeşil renkli, mavi renklisi de uçuyordu. Çevrede mavi renkli çiçekler çoktu.

baglarozu-palamutbuku-59

Dağlar, vadiler, manzara çok güzel, bu manzarada arkadaşlarımın fotoğrafını çekmek de öyle. Bu araziler Yazı köyün mahallesi Belenköy’e ait.

baglarozu-palamutbuku-60

Çiçek fotoğrafçılarından birisi de Melda arkadaşımız, her çiçeği tek tek fotoğraflıyor.

baglarozu-palamutbuku-61

Düzlükte yemek molası veriyoruz, sağolsunlar arkadaşlarım sayesinde karnım doydu. Kuş seslerini dinleyerek yemeğimizi yedik.

baglarozu-palamutbuku-63

Eşeğiyle geldiğimiz yola doğru giden bu kişi biraz önce evinden geçtiğimiz Demir Tosun, malzemeleri almış gidiyor. Kendisine bu yol durumunu sorduğumda ben yokken çevreciler işaretlemiş, izin vermem dedi. Kendisini ziyarete geldiğimi, bulamadığımı söyleyince yine gel beklerim dedi.

baglarozu-palamutbuku-64

Ahmet Temizel çimenlerin üzerinde mutlu.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

13 yorum

 1. Ayrıca, bu çalışmalarınız Datça yarımadası için belge niteliği taşımasından dolayı da önemlidir. Teşekkürler…

 2. Bende çok teşekkür erderim! Her Datça gelişimde sizlerle yürüyüş bende hep programı olacak! Şimdiden gelecek Datça gelişimi bekliyorum. Muzaffer Bey, sitenizi izleyeceğim.

 3. çok güzel yerler bu yaz geldim. tekrar gelmeyi arzu ederim…….yürüyüş harika….

 4. Merhaba bir grubunuz yada bir programınız varsa bende sizlere katılmak isterim. Bilgi verirseniz sevinirim.

  1. Yürüyüş arkadaşlarımızla her pazar Migros önünde buluşup,8.30 da hareket ediyoruz, bir minübüsle yürüme yerine gidiliyor.

 5. Hocam ellerinize, yüreğinize sağlık, sayenizde Datça’yı öğreniyoruz.

 6. Sayın Hocam,
  Emeğiniz için teşekkürler,
  Uzun zamandır sizi izlemekteyim. Hele ki bir çalışmanız var ki; tekneyle Karaköy limanına uzanan serüveninizi unutmak mümkün değil. 4 yıldır yaz tatilimi çok kısa da olsa Datça da geçirmekteyim.
  Çok az kaldı hocam, İstanbul da yaşayan şehir yorgunu birisi olarak bu faaliyetlerinizin içinde bana da bir yer verirsiniz. Yılın büyük bir kısmını geçirmek adına oraya yerleşmek üzereyim. Saygılar, selamlar hocam.

 7. O kadar güzel dizimlemişsinkki Muzaffer bey tüm gezimizi ayrıntılarıyla anlatmışsın resimlerinde. Ellerine sağlık harika bir gündü ve doğayı içimize sindire sindire yaşadık.

 8. Bağlızü, Galamışlar, Kütük burnu, Gargıcak, poyraz ini şimdinin yürüyüş parkuru bizim zorunlu yaşam alanımızdı. O anılara uzaktan bakar olduk. Eline sağlık Muzaffer Hoca.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir