Bağlarözü’nden Palamutbükü’ne Trekking

baglarozu-palamutbuku-6

Sahil boyunca taşlara çizilmiş olan Karia yolu işaretlerini takip ederek yürüdük.

baglarozu-palamutbuku-7

İnanılmaz güzel bir manzara, sarı papatyalar, maviler çok güzel bir tablo oluşturuyor.

baglarozu-palamutbuku-9

Bağlarözü yarımadanın Akdeniz tarafındaki büyük koylarından. Buradaki tepelerden Knidos’a yürümüştüm.

baglarozu-palamutbuku-10

Sahilin bitiminde bu taşlık kısma geliyoruz, bu parkurda yürümek isteyen arkadaşlar bundan sonraki kısma dikkat etsinler.  İki sene önceki yürüyüşümde dağlardan yürüme imkanı bulamadığım için ben de buradan gelmiştim. Dağlık alanlarda en garantili yürüyüş yerleri sırtlardır ama burası çok değişik bir yapıya sahip. Bir de geçit vermeyen maki şeklinde dikenli bitkiler nedeniyle kıyı yolunu kullanmıştım. Bugünkü yürüyüşte en merak ettiğim şey; bu parkurları belirleyen arkadaşların düzgün bir parkur hazırlayıp, hazırlamadıkları idi.

baglarozu-palamutbuku-11

İşaretler kıyı boyunca bu bozuk zeminde devam ediyor, bu kısımda kayaların , taşların üzerinde yürümek gerekiyor.  Datça Detay Doğa Yürüyüşleri sayfamda yürüdüğüm parkurlar ile geniş bilgi veriyorum, yürüyecek arkadaşların bu sayfalara bakmaları kendileri için yararlı olacaktır.

baglarozu-palamutbuku-12

Bir ara tepeye çıktım, bazı arkadaşlar da çıkmıştı, bir zaman sonra tekrar kıyıya inmek gerekiyor, hiç denememek lazım, çünkü inerken çok zor oldu. arkadaşımdan yardım aldım. Dik, kayan bir zemin, tutunduğunuz her yer ufalanıveriyor, çok tehlikeli.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

13 yorum

 1. Ayrıca, bu çalışmalarınız Datça yarımadası için belge niteliği taşımasından dolayı da önemlidir. Teşekkürler…

 2. Bende çok teşekkür erderim! Her Datça gelişimde sizlerle yürüyüş bende hep programı olacak! Şimdiden gelecek Datça gelişimi bekliyorum. Muzaffer Bey, sitenizi izleyeceğim.

 3. çok güzel yerler bu yaz geldim. tekrar gelmeyi arzu ederim…….yürüyüş harika….

 4. Merhaba bir grubunuz yada bir programınız varsa bende sizlere katılmak isterim. Bilgi verirseniz sevinirim.

  1. Yürüyüş arkadaşlarımızla her pazar Migros önünde buluşup,8.30 da hareket ediyoruz, bir minübüsle yürüme yerine gidiliyor.

 5. Hocam ellerinize, yüreğinize sağlık, sayenizde Datça’yı öğreniyoruz.

 6. Sayın Hocam,
  Emeğiniz için teşekkürler,
  Uzun zamandır sizi izlemekteyim. Hele ki bir çalışmanız var ki; tekneyle Karaköy limanına uzanan serüveninizi unutmak mümkün değil. 4 yıldır yaz tatilimi çok kısa da olsa Datça da geçirmekteyim.
  Çok az kaldı hocam, İstanbul da yaşayan şehir yorgunu birisi olarak bu faaliyetlerinizin içinde bana da bir yer verirsiniz. Yılın büyük bir kısmını geçirmek adına oraya yerleşmek üzereyim. Saygılar, selamlar hocam.

 7. O kadar güzel dizimlemişsinkki Muzaffer bey tüm gezimizi ayrıntılarıyla anlatmışsın resimlerinde. Ellerine sağlık harika bir gündü ve doğayı içimize sindire sindire yaşadık.

 8. Bağlızü, Galamışlar, Kütük burnu, Gargıcak, poyraz ini şimdinin yürüyüş parkuru bizim zorunlu yaşam alanımızdı. O anılara uzaktan bakar olduk. Eline sağlık Muzaffer Hoca.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir