Bağlarözü’nden Palamutbükü’ne Trekking

baglarozu-palamutbuku-87

Kaynak suyu, içimi çok güzel.

baglarozu-palamutbuku-88

Cennet gibi bir yer, Knidos’un verimli bahçeleri, ovaları buralarda. Buranın kıymetini bilin diyeceğim, satıp duruyorlar. Bu bahçeler Datçalılar sizinle güzel, aldılar mı duvarları, telleri çekiverirler, böyle bahçeden bahçeye yürümek nerde. Bahçesinden geçerken kimse buradan ne geçiyorsun demez, gülümserler, merhaba der.

baglarozu-palamutbuku-89

Bu bahçelerin çitleri çiçeklerden, büyük kentlerin vahşi batısı bu bahçelere göz dikti, bu güzelliklere.

baglarozu-palamutbuku-90

Marin yolunda bir kaç değişik çiçek ve bitkiyi fotoğraflıyorum.

baglarozu-palamutbuku-91

Bu yürüyüşlerde bahçeler arasından geçerken özenli davranmak gerekir diye düşünüyorum. Bizleri güler yüzle karşılayanları pişman etmiyelim.

Evet son durak Palamutbükü, hepimizin yüzünde bu güzel günde yaşadıklarımızın mutluluğu var, her yolun sonunda böyle bir duygu sarar insanı .

baglarozu-palamutbuku-93

Palamutbükü limanında balıkçılar ağlarını onarıyorlar, kaçıncı kezdir aynı kişilerin fotoğrafını çektim.

baglarozu-palamutbuku-94

Palamutbükü’nde bir kahvede çaylarımızı içiyoruz, Semra hanım kedinin gözlerini fotoğraflamış. Bu parkur diğerlerine göre kısaydı, daha erken dönüyoruz, güzel bir Datça Günü yaşadık, bu günün herkese nasip olması dileğiyle.

 

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

13 yorum

 1. Ayrıca, bu çalışmalarınız Datça yarımadası için belge niteliği taşımasından dolayı da önemlidir. Teşekkürler…

 2. Bende çok teşekkür erderim! Her Datça gelişimde sizlerle yürüyüş bende hep programı olacak! Şimdiden gelecek Datça gelişimi bekliyorum. Muzaffer Bey, sitenizi izleyeceğim.

 3. çok güzel yerler bu yaz geldim. tekrar gelmeyi arzu ederim…….yürüyüş harika….

 4. Merhaba bir grubunuz yada bir programınız varsa bende sizlere katılmak isterim. Bilgi verirseniz sevinirim.

  1. Yürüyüş arkadaşlarımızla her pazar Migros önünde buluşup,8.30 da hareket ediyoruz, bir minübüsle yürüme yerine gidiliyor.

 5. Hocam ellerinize, yüreğinize sağlık, sayenizde Datça’yı öğreniyoruz.

 6. Sayın Hocam,
  Emeğiniz için teşekkürler,
  Uzun zamandır sizi izlemekteyim. Hele ki bir çalışmanız var ki; tekneyle Karaköy limanına uzanan serüveninizi unutmak mümkün değil. 4 yıldır yaz tatilimi çok kısa da olsa Datça da geçirmekteyim.
  Çok az kaldı hocam, İstanbul da yaşayan şehir yorgunu birisi olarak bu faaliyetlerinizin içinde bana da bir yer verirsiniz. Yılın büyük bir kısmını geçirmek adına oraya yerleşmek üzereyim. Saygılar, selamlar hocam.

 7. O kadar güzel dizimlemişsinkki Muzaffer bey tüm gezimizi ayrıntılarıyla anlatmışsın resimlerinde. Ellerine sağlık harika bir gündü ve doğayı içimize sindire sindire yaşadık.

 8. Bağlızü, Galamışlar, Kütük burnu, Gargıcak, poyraz ini şimdinin yürüyüş parkuru bizim zorunlu yaşam alanımızdı. O anılara uzaktan bakar olduk. Eline sağlık Muzaffer Hoca.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir