Bağlarözü’nden Palamutbükü’ne Trekking

baglarozu-palamutbuku-19

Küçük bir dalgınlık veya hata bu kısımlarda tehlikeli sonuçlar doğurur. Gelecek yıllarda bu parkurlarda bayağı düzenlemeler olacağını düşünüyorum. Keşke haberimiz olsaydı, doğa yürüyüşçüleri olarak bayağı faydamız olurdu, son ana kadar neler olduğunu anlayamadık..

baglarozu-palamutbuku-20

Pazar günü yürüyüş yapan arkadaşlardan bir grup, daha önce yürüdüğümüz Balıkaşıran- Çakal hattında yollarını kaybetti. Bizim yürüyüşümüzde de Eksera deresine yaklaşırken işaretler kaybolmuştu, yöreyi bildiğimiz için çıkış yolu bulduk ama hesapta olmayan bu kısımlardaki yürüyüş bir çoğumuzu oldukça zorlamıştı. Ki o bölge vahşi yaşam bölgesi, yerleşimlere uzak, böyle yerlerdeki kritik noktalara daha belirgin işaret ve uyarıcı tabelalar konmalı.

baglarozu-palamutbuku-22

Leyla Arslan kayanın önünde.

Artık arada sırada ben de fotoğraf çektiriyorum.

baglarozu-palamutbuku-24

Tiyatrocu arkadaşımız Semra Tezcan poz verirken, yaşam da bir tiyatro perdesi.

baglarozu-palamutbuku-25

Batıda Yunan Nisyros adası çok yakında gibi.

baglarozu-palamutbuku-26

Taşlık kısım sona erdi, buradan sonra yürüyüş zevkli, bu kısımlarda ilginç desenli kayalar var. Bu kayalara Aslanburnu’na doğru daha sık rastlanılıyor.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

13 yorum

 1. Ayrıca, bu çalışmalarınız Datça yarımadası için belge niteliği taşımasından dolayı da önemlidir. Teşekkürler…

 2. Bende çok teşekkür erderim! Her Datça gelişimde sizlerle yürüyüş bende hep programı olacak! Şimdiden gelecek Datça gelişimi bekliyorum. Muzaffer Bey, sitenizi izleyeceğim.

 3. çok güzel yerler bu yaz geldim. tekrar gelmeyi arzu ederim…….yürüyüş harika….

 4. Merhaba bir grubunuz yada bir programınız varsa bende sizlere katılmak isterim. Bilgi verirseniz sevinirim.

  1. Yürüyüş arkadaşlarımızla her pazar Migros önünde buluşup,8.30 da hareket ediyoruz, bir minübüsle yürüme yerine gidiliyor.

 5. Hocam ellerinize, yüreğinize sağlık, sayenizde Datça’yı öğreniyoruz.

 6. Sayın Hocam,
  Emeğiniz için teşekkürler,
  Uzun zamandır sizi izlemekteyim. Hele ki bir çalışmanız var ki; tekneyle Karaköy limanına uzanan serüveninizi unutmak mümkün değil. 4 yıldır yaz tatilimi çok kısa da olsa Datça da geçirmekteyim.
  Çok az kaldı hocam, İstanbul da yaşayan şehir yorgunu birisi olarak bu faaliyetlerinizin içinde bana da bir yer verirsiniz. Yılın büyük bir kısmını geçirmek adına oraya yerleşmek üzereyim. Saygılar, selamlar hocam.

 7. O kadar güzel dizimlemişsinkki Muzaffer bey tüm gezimizi ayrıntılarıyla anlatmışsın resimlerinde. Ellerine sağlık harika bir gündü ve doğayı içimize sindire sindire yaşadık.

 8. Bağlızü, Galamışlar, Kütük burnu, Gargıcak, poyraz ini şimdinin yürüyüş parkuru bizim zorunlu yaşam alanımızdı. O anılara uzaktan bakar olduk. Eline sağlık Muzaffer Hoca.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir