Bağlarözü’nden Palamutbükü’ne Trekking

baglarozu-palamutbuku-27

Kayaların arasında bir kaç çeşit çiçek ve bitkiye rastladık. Bu çiçeğin daha önce mor renklilerini çekmiştim, sarı renklisine yeni rastlıyorum.

baglarozu-palamutbuku-28

Daha önce görmediğim bitki ve çiçekler.

baglarozu-palamutbuku-29

Patika yollardan Kalamış’a doğru gidiyoruz.

baglarozu-palamutbuku-30

Daha önce bir çok kez rastladım, kayaların arasında çok çeşitli bitkiler oluyor. Bunların bir çoğu düzlüklerde yetişenlere göre daha güzel bir görünüme sahip.

baglarozu-palamutbuku-31

Kalamış koyu, yörede Galamış da derler, iki yıl önce buraya kadar gelmiştim. Geliş nedenim burada yalnız yaşayan Demir Tosun’u görmekti, ama o Datça’ya inmiş göremeden geriye dönmüştüm. Karia yolu işaretleri oraya doğru gidiyor.

baglarozu-palamutbuku-32

Burası antik dönemde önemli olmalı, biraz ileride su kaynağı da var. Demir Tosun suyu borularla oradan getiriyor.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

13 yorum

 1. Ayrıca, bu çalışmalarınız Datça yarımadası için belge niteliği taşımasından dolayı da önemlidir. Teşekkürler…

 2. Bende çok teşekkür erderim! Her Datça gelişimde sizlerle yürüyüş bende hep programı olacak! Şimdiden gelecek Datça gelişimi bekliyorum. Muzaffer Bey, sitenizi izleyeceğim.

 3. çok güzel yerler bu yaz geldim. tekrar gelmeyi arzu ederim…….yürüyüş harika….

 4. Merhaba bir grubunuz yada bir programınız varsa bende sizlere katılmak isterim. Bilgi verirseniz sevinirim.

  1. Yürüyüş arkadaşlarımızla her pazar Migros önünde buluşup,8.30 da hareket ediyoruz, bir minübüsle yürüme yerine gidiliyor.

 5. Hocam ellerinize, yüreğinize sağlık, sayenizde Datça’yı öğreniyoruz.

 6. Sayın Hocam,
  Emeğiniz için teşekkürler,
  Uzun zamandır sizi izlemekteyim. Hele ki bir çalışmanız var ki; tekneyle Karaköy limanına uzanan serüveninizi unutmak mümkün değil. 4 yıldır yaz tatilimi çok kısa da olsa Datça da geçirmekteyim.
  Çok az kaldı hocam, İstanbul da yaşayan şehir yorgunu birisi olarak bu faaliyetlerinizin içinde bana da bir yer verirsiniz. Yılın büyük bir kısmını geçirmek adına oraya yerleşmek üzereyim. Saygılar, selamlar hocam.

 7. O kadar güzel dizimlemişsinkki Muzaffer bey tüm gezimizi ayrıntılarıyla anlatmışsın resimlerinde. Ellerine sağlık harika bir gündü ve doğayı içimize sindire sindire yaşadık.

 8. Bağlızü, Galamışlar, Kütük burnu, Gargıcak, poyraz ini şimdinin yürüyüş parkuru bizim zorunlu yaşam alanımızdı. O anılara uzaktan bakar olduk. Eline sağlık Muzaffer Hoca.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir