5 Ocak – Pırıl Pırıl Bir Datça Günü

palamutbükü gerence

Piknik yapan gençler akşam güneşinde doğanın tadını çıkarıyor.

datcada-bahar-48

 

datcada-bahar-49

Kıyı yolundaki bankta mola verdik, güneşin batışına çok var mı acaba diye sordum bir ara Ekrem arkadaşıma. Güneş tam karşımızda Palamutbükü adasının arkasında batmaya hazırlanıyordu. Sonra o anı beklemeden Ovabükü’ne doğru yola çıktık.

datcada-bahar-50

Tam Ovabükü sahiline gelmiştik ki birden manzarayı görünce heyacanla fotoğraf makinamı alıp dışarıya fırladım. Ekrem arkadaşım sonradan anlatıyor önce ne olduğunu anlayamamış, heyacanla beni izlemiş. Arabayı tam ortada bıraktım aceleyle, böyle anlar kısa sürer bir fotoğraf çekebilmek niyetim. Şimdiye dek güneşin batışını daha çok yarımadanın Ege denizi tarafında çektim, burada böyle bir manzarayla karşılaşacağımı hiç tahmin etmezdim. Günün kısa olmasıyla ilgili olabilir, güneş çok güzel görünüyordu. Onu en güzel ve doğal haliyle fotoğraflayabilmek için çeşitli ayarlar denedim.

datcada-bahar-51

Bir zaman sonra yarısı görünür oldu, tamam artık küçüldü diyerek arabamıza bindik.

datcada-bahar-52

Biraz gitmiştik  ki başımı çevirip bakınca gördüğüm manzaraya inanamadım, yine hızla arabadan dışarıya fırladım. Batıyor dediğim güneş bakır tepsi gibiydi ve şimdiye dek görmediğim bir renkteydi. Bir kısmını bulutlar kapatmıştı, çok güzel bir manzaraydı. Bugün de şanslı günümdeydim, birçok güzelliğin, parıldayan bir doğanın içinden geçmiştik. Bir Datça günü demeyeceğim artık, Bir Datça Masalıydı yaşadıklarımız.

2 thoughts on “5 Ocak – Pırıl Pırıl Bir Datça Günü

 • 8 Ocak 2014 tarihinde, saat 20:59
  Permalink

  sizi ilgi ile izliyorum..
  datçada yazlık sahibi arkadaşlarım var…derince-kocaelinden..
  turan güler-ipraş sitesi
  resat keçeci-gonceaitesi..

  iyi gezmeler, gözlemler..

  Yanıtla
 • 13 Ocak 2014 tarihinde, saat 15:31
  Permalink

  Datça’nın görülmedik yeri kalmadı sayenizde Datça hakkında bilgi isteyenlere Datça Detayı tavsiye ediyorum. İlk çağla haberini ve görüntüsünü aldık sayenizde teşekürler. Balıkesirden sevgiler.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir