Takı-Tasarım Bölümü Öğretim Görevlileri Datça’da

ogretim-gorevlileri-datcada-34

Arkadaşlar Söylete hanımın atölyesindeki çalışmaları da ilgiyle incelediler. Buralarda bütün bu çalışmalar dükkanların sahipleri tarafından yapılıyor. Çaput oyalar, bereket kuşları, dilek ağaçları vs. Herkes benzer konuları işlese de kendinden bir şeyler katıyor.

ogretim-gorevlileri-datcada-35

 

ogretim-gorevlileri-datcada-36

Doğadan toplanılan nesneler bunlarda kullanmış, günlük ağacı meyvaları, kozalaklar, deniz kabukları gibi şeyler de var.

ogretim-gorevlileri-datcada-37

Eski Datça’dan Hızırşah köyüne geçtik, birkaç kilometre ileride. Arkadaşlar burada İpek Dokuma Atölyesini gezecekler. Bu geziler sonunda bir yeri projelerine alacaklar.

ogretim-gorevlileri-datcada-38

Arkadaşlar İpek Atölyesini gezerken atölyedeki bayanlara burayı projelerine alabileceklerini, tasarım konusunda oldukça yararları olabileceklerini belirttiler. Leyla hanım bu çalışmalardan bizim hiç bir maddi çıkarımız yok, yararlı olmak istiyoruz dedi.

ogretim-gorevlileri-datcada-39

Tabii arkadaşların projeye karar verirken karşıdaki kişilerin istekli olmaları, projeye gönülden onay vermeleri oldukça önemli sanırım. Artık ilçemiz Üniversitelerin de dikkatini çekiyor.

ogretim-gorevlileri-datcada-40

Özlem Görgülü’nün bir yılda yaptığı yatak çarşafı oldukça ilgi çekiciydi. Kenarlardaki oyalar da ipek iplikle yapılmış. Bu atölyede ipek dışında malzeme kullanılmıyor, ipek iplikler kök boyalarla boyanıyor.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir