Emecik Yürüyüşü

emecik-yuruyusu-51

Yine bugün yürüdüğümüz Ekrem ve Mustafa arkadaşlarımızın daha önceki çıkışta yazdıkları not. Fırsat olacak okuyacaksın ne güzel şeyler var, ulaşacak duygusu ile  yazılan selamlar, sevgiler, dağlar böyle bir şey işte; dağ baba demek, özlenen demek, sevgili demek. O an içimden tüm dağcılara selamlar ederken, kaybettiklerimizi saygıyla andım, onlar gözü kara, dağlara sevdalı insanlardı.

emecik-yuruyusu-52

Öznur arkadaşım da tüm zorluklara karşın buraya geldi, kaya gibi ayakta, yanında getirdiği bayrağımızı da zirveye dikme şerefine ulaştı.

emecik-yuruyusu-53

Ekrem İpek arkadaşımız bayrağımızı direğe bağlarken, Öznur hanım heyacanla onu izliyordu.

emecik-yuruyusu-54

Yarımadanın batısı buradan kanatlarını açmış bir kartal gibi ama  güneş karşımızda, o görüntüleri fotoğraflamak yine mümkün olmuyor. Yine derken buraya üçüncü gelişim , hava şartları nedeniyle bu görüntüyü istediğim gibi fotoğraflamak nasip olmadı. Bir daha çıkarsam uygun havayı kollarım diyordum, bugün de nasip değilmiş. Kartalın sağında, solunda Akdeniz ve Ege Nazım Usta’nın dediği gibi, ipek bir halı gibi  uzanıyor.

emecik-yuruyusu-55

Zirvede arkadaşlarımın fotoğraflarını çekiyorum, dekor inanılmaz güzel.

emecik-yuruyusu-80

Dağlar, hele de zirveler nasıl da çeker bazılarını. Her zirveye çıkışımda 2007 yılı 3 Ocak tarihinde Aladağlar Demirkazık tepesine tırmanırken kaybettiğimiz oğlumun yakın arkadaşı Utku Kocabıyık gelir aklıma. O anki duygularımı birkaç dizede belirtmiştim;

Her yürüyüşümde, her rüzgarın yüzüme vuruşunda, her üşüyüşümde tepelerinde, hatırlayacağım seni.

sen nadir açan
bir çiçeksin dağlarda
sen rüzgarsın
dağıtırsın saçlarımı
sen kartalısın dorukların
keskin gözlerinle bakan
sen sonsuzluksun anılarda
sen cesaretsin çaresizliklerde
sen bizimlesin UTKU.

Utku gibi dağlarda yitirdiğimiz nice cesur arkadaşlarımıza gitsin bu mısralar, onları saygıyla selamlıyorum.

emecik-yuruyusu-56

Fotoğrafta sağ tarafta, hemen önde Bağla koyu ve ileriye doğru Akdeniz’den Ege’ye yürüyeceğimiz Gereme’ye kadar koylar görünüyor. Sol tarafta Burgaz’dan başlayarak Kızlanaltı, Gebekum sahillerini görüyoruz.

emecik-yuruyusu-58

Zirvede fazla oyalanmadık, inişe geçtik, emecik dağından inmek normalde iki saati buluyor. Yürüyüşçülerin hızına göre bu zaman biraz erken veya geç olabilir.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

10 yorum

 1. Saygıdeğer Muzaffer Hocam, emeğine, yüreğine sağlık, yürüyüşlerimizde sizinle olmak büyük keyif ve güven veriyor, teşekkürler.

 2. hocam ellerinize, emeğinize sağlık. fotoğraflar süper.. yorucu bır o kadar da güzel, keyifli bır yürüyüşdü.. sızlerle yürümekten cok büyük zevk aldım.. kocadag ın tepesine çıkmak ve ordakı manzarayı görmek paha biçilemez….
  teşekkürler…

 3. Değerli hocam elinize ve yüreğinize sağlık.Nefis ve paha biçilmez çekimler.Ayrıca gezi ekibimizin kalitesi de tartışılmaz.Bu ahengi devamlı kılmak hepimizin görevi diye düşünüyorum.Hepinize sevgi ve saygılar sunuyor daha nice güzel gezilerde buluşmak dileği ile hoşca ve sağlıkla kalın .

 4. Sizi izleyipte imrenmemek,kıskanmamak mümkünmü. Muzaffer hocamıza sonsuz teşekürler hem geziyor hem eşsiz fotoğraflar çekiyor bu güzellikleride çok güzel bir dille anlatıyor. Bu güzel yerde güzel insanlarla buluşmak dileğiyle.Selamlar sevgiler.

 5. ANLAŞILAN HARİKA BİR GEZİ OLMUŞ.TEBRİK EDİYOR VE TAKİBE DEVAM DİYORUM:) MUZAFFER BEY ŞU MUHTEŞEM RESİMLERİNİZİ BÖLMEDEN YAYINLA YABİLSENİZ NE İYİ OLACAK.ANLIYORUM ÇOK RESİM VAR EMİNİM ALAN KISITLI FAKAT HEPSİ TEK PARÇA SEYRİ FAZLASIYLA HAK EDEN MÜKEMMEL FOTOĞRAFLAR.
  TEŞEKKÜRLER…

 6. hocam nenem olsa sana ne derdi bilirmisin…..
  ula uşağum aferum sağa..
  teşkkürler hocam gerçekten güzel hepsi

 7. Muzaffer Hocam,Utku’yu unutmayışınız,gezilerinizi ona adamanız bizi öylesine mutlu etti ki anlatamayız.Bu anlamlı ve güzel duygularınız için çok teşekkürler.Nice sağlıklı ve mutlu geziler dileğiyle tümünüze selamlar.

  1. Dilekleriniz için çok teşekkürler Refik bey, Utku hep bizimle, bu dağlara, tepelere vurgun olmanın ne demek olduğunu tepelere çıktıkça daha iyi anladım. Toprağı bol olsun o tüm dağcıların yüreğinde hep yaşayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir