Emecik Yürüyüşü

emecik-yuruyusu-83

28 Nisan pazar günü rotamız Emecik dağları oldu, havalar oldukça ısındı, bu havalarda herkes deniz kenarına koşarken bizler dağların doruklarını tercih ettik. Tabii arkadaşlarımın isteği üzerine bu rotada yürüdük, artık bundan sonra rotalar seçilirken hava sıcaklığı dikkate alınmalı. 12 saate yakın dağlarda kaldığımız ilginç bir serüven oldu, Emecik dağından güneşin batışını da fotoğraflamış oldum.

emecik-yuruyusu-1

Sabah erken saatlerde binübüsümüz ile Emecik Köyüne geldik. Aynı parkurda geçen yıl da yürümüştüm, bu yıl yürüyüşümüz havaların ısındığı bir zamana geldi, bugün bizi zorlarsa sıcaklar zorlar diye düşünüyordum.

emecik-yuruyusu-72

Her zamanki gibi yürüyüşün başında toplu olarak fotoğraf çektirildi, fotoğrafı çeken ben olduğum için tabloda yokum.

emecik-yuruyusu-2

Köyün içinden yukarılara doğru çıkıyoruz. Emecik köyü dağın yamaçlarında kurulu olduğu için her tarafta manzara çok güzel. Bizi gören köylüler ilgiyle izliyorlar, artık Datça’da bu görüntülere sık sık ratlayacaklar.

emecik-yuruyusu-3

Eski evlerin yanından geçerken fotoğraflarını çektik, bu yapılara yabancılardan talep çok.

emecik-yuruyusu-4

Çevremiz dağlarla çevrili, taş duvarlardan sarkan çiçek açmış sarmaşıklar çevreye çok hoş bir hava veriyor.

emecik-yuruyusu-5

Önünde dut ağacı ile eski bir yapı, eski evlerin önlerinde dut ağaçları mutlaka olurdu. Hem gölge verirler hem de yapraklarından yararlanılırdı. Sağ alttaki tamir gören yapı yabancı biri tarafından alınmış.

emecik-yuruyusu-6

Sabah güneşinin ışığı evde dolaşıyor. Eski bir yapıyı gördüğümde eski bir dostumu görmüş gibi oluyorum. Bugünkü evlere göre belki konforlu değil ama orada huzurun ışığı hep var.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

10 yorum

 1. Saygıdeğer Muzaffer Hocam, emeğine, yüreğine sağlık, yürüyüşlerimizde sizinle olmak büyük keyif ve güven veriyor, teşekkürler.

 2. hocam ellerinize, emeğinize sağlık. fotoğraflar süper.. yorucu bır o kadar da güzel, keyifli bır yürüyüşdü.. sızlerle yürümekten cok büyük zevk aldım.. kocadag ın tepesine çıkmak ve ordakı manzarayı görmek paha biçilemez….
  teşekkürler…

 3. Değerli hocam elinize ve yüreğinize sağlık.Nefis ve paha biçilmez çekimler.Ayrıca gezi ekibimizin kalitesi de tartışılmaz.Bu ahengi devamlı kılmak hepimizin görevi diye düşünüyorum.Hepinize sevgi ve saygılar sunuyor daha nice güzel gezilerde buluşmak dileği ile hoşca ve sağlıkla kalın .

 4. Sizi izleyipte imrenmemek,kıskanmamak mümkünmü. Muzaffer hocamıza sonsuz teşekürler hem geziyor hem eşsiz fotoğraflar çekiyor bu güzellikleride çok güzel bir dille anlatıyor. Bu güzel yerde güzel insanlarla buluşmak dileğiyle.Selamlar sevgiler.

 5. ANLAŞILAN HARİKA BİR GEZİ OLMUŞ.TEBRİK EDİYOR VE TAKİBE DEVAM DİYORUM:) MUZAFFER BEY ŞU MUHTEŞEM RESİMLERİNİZİ BÖLMEDEN YAYINLA YABİLSENİZ NE İYİ OLACAK.ANLIYORUM ÇOK RESİM VAR EMİNİM ALAN KISITLI FAKAT HEPSİ TEK PARÇA SEYRİ FAZLASIYLA HAK EDEN MÜKEMMEL FOTOĞRAFLAR.
  TEŞEKKÜRLER…

 6. hocam nenem olsa sana ne derdi bilirmisin…..
  ula uşağum aferum sağa..
  teşkkürler hocam gerçekten güzel hepsi

 7. Muzaffer Hocam,Utku’yu unutmayışınız,gezilerinizi ona adamanız bizi öylesine mutlu etti ki anlatamayız.Bu anlamlı ve güzel duygularınız için çok teşekkürler.Nice sağlıklı ve mutlu geziler dileğiyle tümünüze selamlar.

  1. Dilekleriniz için çok teşekkürler Refik bey, Utku hep bizimle, bu dağlara, tepelere vurgun olmanın ne demek olduğunu tepelere çıktıkça daha iyi anladım. Toprağı bol olsun o tüm dağcıların yüreğinde hep yaşayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir