Emecik Yürüyüşü

emecik-yuruyusu-20

 

emecik-yuruyusu-21

Arkadaşlarımız dağlara bayağı alıştılar.

emecik-yuruyusu-76

Öznur Arsal arkadaşımızla iki hafta önce tanışmıştık ve Bördübet yürüyüşünde birlikte yürümüştük, çok güzel bir yürüyüş olmuştu. Web sitemi takip eden arkadaşlarımdan, tanışmamız o vesile ile oldu. Bu hafta yine bizlerle yürüdü, dağlarda yürümeye alışık olmadığı için onun açısından bayağı zorlu bir yürüyüş oldu, anılarında unutamayacağı bir maceraydı onun için, sonunda zirveye bayrağı da dikti. Fotoğrafta arkadaşlarımın dik bir yamaçtan çıkışları görünüyor.

emecik-yuruyusu-22

Ümit hanım bizleri Ankara’dan takip ederken bu yürüyüşlere duyduğu özlemi her zaman belirtiyordu. Şimdi burada o özlemini gideriyor, oldukça mutlu.

emecik-yuruyusu-24

Kuş seslerinin arasında bir dinlenme anı, hepimiz mutluyuz, parkurun bu kısımları herkesin yürüyebileceği türden.

emecik-yuruyusu-25

Yürümek için uygun bir ormandan geçiyoruz, çoğu yerde ormanlar geçit vermez.

emecik-yuruyusu-26

 

emecik-yuruyusu-27

Ormandan çıkarak sık makilerle kaplı dağlara yöneldiğimiz yerde çobanlara ait olduğunu düşündüğüm duvar kalıntıları var. Hatice arkadaşım taşların üzerindeki kireç gibi kısımları kazımaya çalışarak, “bunlardan biz kına yapardık” diyor, sonra bu konuyu sorarım demiştim ama unutmuşum.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

10 yorum

 1. Saygıdeğer Muzaffer Hocam, emeğine, yüreğine sağlık, yürüyüşlerimizde sizinle olmak büyük keyif ve güven veriyor, teşekkürler.

 2. hocam ellerinize, emeğinize sağlık. fotoğraflar süper.. yorucu bır o kadar da güzel, keyifli bır yürüyüşdü.. sızlerle yürümekten cok büyük zevk aldım.. kocadag ın tepesine çıkmak ve ordakı manzarayı görmek paha biçilemez….
  teşekkürler…

 3. Değerli hocam elinize ve yüreğinize sağlık.Nefis ve paha biçilmez çekimler.Ayrıca gezi ekibimizin kalitesi de tartışılmaz.Bu ahengi devamlı kılmak hepimizin görevi diye düşünüyorum.Hepinize sevgi ve saygılar sunuyor daha nice güzel gezilerde buluşmak dileği ile hoşca ve sağlıkla kalın .

 4. Sizi izleyipte imrenmemek,kıskanmamak mümkünmü. Muzaffer hocamıza sonsuz teşekürler hem geziyor hem eşsiz fotoğraflar çekiyor bu güzellikleride çok güzel bir dille anlatıyor. Bu güzel yerde güzel insanlarla buluşmak dileğiyle.Selamlar sevgiler.

 5. ANLAŞILAN HARİKA BİR GEZİ OLMUŞ.TEBRİK EDİYOR VE TAKİBE DEVAM DİYORUM:) MUZAFFER BEY ŞU MUHTEŞEM RESİMLERİNİZİ BÖLMEDEN YAYINLA YABİLSENİZ NE İYİ OLACAK.ANLIYORUM ÇOK RESİM VAR EMİNİM ALAN KISITLI FAKAT HEPSİ TEK PARÇA SEYRİ FAZLASIYLA HAK EDEN MÜKEMMEL FOTOĞRAFLAR.
  TEŞEKKÜRLER…

 6. hocam nenem olsa sana ne derdi bilirmisin…..
  ula uşağum aferum sağa..
  teşkkürler hocam gerçekten güzel hepsi

 7. Muzaffer Hocam,Utku’yu unutmayışınız,gezilerinizi ona adamanız bizi öylesine mutlu etti ki anlatamayız.Bu anlamlı ve güzel duygularınız için çok teşekkürler.Nice sağlıklı ve mutlu geziler dileğiyle tümünüze selamlar.

  1. Dilekleriniz için çok teşekkürler Refik bey, Utku hep bizimle, bu dağlara, tepelere vurgun olmanın ne demek olduğunu tepelere çıktıkça daha iyi anladım. Toprağı bol olsun o tüm dağcıların yüreğinde hep yaşayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir