Emecik Yürüyüşü

emecik-yuruyusu-36

Ön tarafımız ormanlarla kaplı.

emecik-yuruyusu-37

Bu kısımlarda yürüyüşümüz bayağı yavaşladı. Geride kalan arkadaşlarımızı bekledik. Aşağıda Alavara kıyılarının görüntüsü de çok güzeldi.

emecik-yuruyusu-78

Bayağı yukarılara çıktık, çıktıkça inanılmaz bir manzara karşımızda, oldukça yavaş yürüdüğüm halde arkadaşlarla aramız açıldı.

emecik-yuruyusu-79

Dört-beş kadar arkadaşımız önden gittiler, ben de dört kadar arkadaşımla yürümeye başladım. Terli olduğumuz için iyi olmuyor, sırt çantalarımızın ağırlığıyla beklerken belim ağrımaya başladı. Diğerleri arkadan geliyor, gideceğimiz yer nasıl olsa belli dedim, orada buluşuruz.

emecik-yuruyusu-38

Sık bitkilerin arasından geçmek gerekiyor, buralardaki patika yolları iyi kullanmazsanız eziyetli bir yürüyüş oluyor.

emecik-yuruyusu-39

İleride görünen toprak yol Kızılağaç’a çıkan yol, geçenlerde arkadaşlarımla o yoldan yürümüştük.

emecik-yuruyusu-41

Kayalıklardan sırtlara tırmanıyoruz.

emecik-yuruyusu-42

Önden giden arkadaşları karşı yamaçta gördük, düdük çalarak rotayı belli etmeye çalışıyorlardı. Burada sık bitki örtüsü ile kaplı bir vadi var, oraya düşmemek lazım, biz ineklerin izlerini takip ederek yürüdük, demek ki buralardan geçmişler. Bir ara arkadaşlarım ormana girmek istedilerse de hayvanların karşı yamaçlara geçtiği bir yol mutlaka vardır dedim. Yol biraz uzar ama diğer yola göre çok daha kısa bir zamanda ve eziyet çekmeden istediğimiz yere gideriz. Düşündüğüm gibi de oldu çok rahat bir yoldan karşı yamaca geçtik.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

10 yorum

 1. Saygıdeğer Muzaffer Hocam, emeğine, yüreğine sağlık, yürüyüşlerimizde sizinle olmak büyük keyif ve güven veriyor, teşekkürler.

 2. hocam ellerinize, emeğinize sağlık. fotoğraflar süper.. yorucu bır o kadar da güzel, keyifli bır yürüyüşdü.. sızlerle yürümekten cok büyük zevk aldım.. kocadag ın tepesine çıkmak ve ordakı manzarayı görmek paha biçilemez….
  teşekkürler…

 3. Değerli hocam elinize ve yüreğinize sağlık.Nefis ve paha biçilmez çekimler.Ayrıca gezi ekibimizin kalitesi de tartışılmaz.Bu ahengi devamlı kılmak hepimizin görevi diye düşünüyorum.Hepinize sevgi ve saygılar sunuyor daha nice güzel gezilerde buluşmak dileği ile hoşca ve sağlıkla kalın .

 4. Sizi izleyipte imrenmemek,kıskanmamak mümkünmü. Muzaffer hocamıza sonsuz teşekürler hem geziyor hem eşsiz fotoğraflar çekiyor bu güzellikleride çok güzel bir dille anlatıyor. Bu güzel yerde güzel insanlarla buluşmak dileğiyle.Selamlar sevgiler.

 5. ANLAŞILAN HARİKA BİR GEZİ OLMUŞ.TEBRİK EDİYOR VE TAKİBE DEVAM DİYORUM:) MUZAFFER BEY ŞU MUHTEŞEM RESİMLERİNİZİ BÖLMEDEN YAYINLA YABİLSENİZ NE İYİ OLACAK.ANLIYORUM ÇOK RESİM VAR EMİNİM ALAN KISITLI FAKAT HEPSİ TEK PARÇA SEYRİ FAZLASIYLA HAK EDEN MÜKEMMEL FOTOĞRAFLAR.
  TEŞEKKÜRLER…

 6. hocam nenem olsa sana ne derdi bilirmisin…..
  ula uşağum aferum sağa..
  teşkkürler hocam gerçekten güzel hepsi

 7. Muzaffer Hocam,Utku’yu unutmayışınız,gezilerinizi ona adamanız bizi öylesine mutlu etti ki anlatamayız.Bu anlamlı ve güzel duygularınız için çok teşekkürler.Nice sağlıklı ve mutlu geziler dileğiyle tümünüze selamlar.

  1. Dilekleriniz için çok teşekkürler Refik bey, Utku hep bizimle, bu dağlara, tepelere vurgun olmanın ne demek olduğunu tepelere çıktıkça daha iyi anladım. Toprağı bol olsun o tüm dağcıların yüreğinde hep yaşayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir