Emecik Yürüyüşü

emecik-yuruyusu-43

Burada diğer arkadaşlarımızın gelmesini bekledik. Onlar geldikten sonra yürüyüş tekrar sık çalılık bir yerde devam etti.

emecik-yuruyusu-44

Bundan sonra hedefimiz Emecik dağının zirvesi, dört arkadaş gruptan ayrılarak ormanın içinden bir keşif yürüyüşü yaptık, kolaylıkla, çalılara girmeden yürünen yolu bularak zirveye yakın bir yerde geriden gelen arkadaşlarımızı bekledik. Burada yemek molası verilecekmiş.

emecik-yuruyusu-45

Dağlarda buradan gelin diye seslenen yerler vardır, bazen sezgiyle bazen tecrübe ile o yol bulunur. Ben zaman zaman birkaç arkadaşımla gittiğim daha önce hiç yürümediğim yerlerde  bu deneylerimden, tecrübelerimden faydalanırım. Şimdiye kadar da istemediğim bir durumla karşılaşmadım.

emecik-yuruyusu-46

Bu mola hakikaten güzel oldu, havanın sıcaklığını hissetmeden serin bir ortamda yemeklerimizi yedik. Uzanıp iyice bir dinlendik.

emecik-yuruyusu-47

Burada bazı arkadaşlara izlenimlerini, düşüncelerini sordum. Güler hanım izlenimlerini anlatırken:” çok zirveler gezdim Akdeniz’de ama sizlerin arasında olmak ayrı bir güzellik, hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çok mutlu oldum. Bu geziyi düzenleyen arkadaşlarımıza bahar çiçekleri gönderiyorum. Saygı ve sevgilerimle” diye dile getirdi. Ümit arkadaşımız da: ” Kocadağ’da ikinci zirvem, ikisi de zorlu ama çok güzeldi. Muzaffer bey yine söylendi Ahmet bizi nerelere soktun böyle dedi ama yine de geldi. Çok güzel bir yürüyüş, herşey mükemmel.” diyerek düşüncelerini belirtti.

emecik-yuruyusu-48

Ahmet Temizel zirveye koymak için korunaklı bir defter getirmiş, arkadaşlarım defterin sayfasına duygularını, düşüncelerini belirttiler.

emecik-yuruyusu-49

Mola verdiğimiz yerden zirve kısa bir mesafe, Emecik dağının zirvesi, 747 m yüksekliğinde bir dağ, Emecikliler Kocadağ diyor, Yarımada’da yüksek dağlara çevredeki köylerde yaşayanlar Kocadağ derler. Hızırşah Karaköy arasında uzanan Kocadağ da böyle bir dağdır, haritadaki adı Bozdağ. Arkadaşlarımız zirvedeki defterlerin yapraklarını karıştırarak bazılarını okudular.

emecik-yuruyusu-50

Zirvedeki deftere yazanlarda her yaştan kişi var. Bugün bizimle yürüyen Sadettin arkadaşım dağlardan duyulur diye eşine yazmış, evet arkadaşım dağlardan her ses duyulur.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

10 yorum

 1. Saygıdeğer Muzaffer Hocam, emeğine, yüreğine sağlık, yürüyüşlerimizde sizinle olmak büyük keyif ve güven veriyor, teşekkürler.

 2. hocam ellerinize, emeğinize sağlık. fotoğraflar süper.. yorucu bır o kadar da güzel, keyifli bır yürüyüşdü.. sızlerle yürümekten cok büyük zevk aldım.. kocadag ın tepesine çıkmak ve ordakı manzarayı görmek paha biçilemez….
  teşekkürler…

 3. Değerli hocam elinize ve yüreğinize sağlık.Nefis ve paha biçilmez çekimler.Ayrıca gezi ekibimizin kalitesi de tartışılmaz.Bu ahengi devamlı kılmak hepimizin görevi diye düşünüyorum.Hepinize sevgi ve saygılar sunuyor daha nice güzel gezilerde buluşmak dileği ile hoşca ve sağlıkla kalın .

 4. Sizi izleyipte imrenmemek,kıskanmamak mümkünmü. Muzaffer hocamıza sonsuz teşekürler hem geziyor hem eşsiz fotoğraflar çekiyor bu güzellikleride çok güzel bir dille anlatıyor. Bu güzel yerde güzel insanlarla buluşmak dileğiyle.Selamlar sevgiler.

 5. ANLAŞILAN HARİKA BİR GEZİ OLMUŞ.TEBRİK EDİYOR VE TAKİBE DEVAM DİYORUM:) MUZAFFER BEY ŞU MUHTEŞEM RESİMLERİNİZİ BÖLMEDEN YAYINLA YABİLSENİZ NE İYİ OLACAK.ANLIYORUM ÇOK RESİM VAR EMİNİM ALAN KISITLI FAKAT HEPSİ TEK PARÇA SEYRİ FAZLASIYLA HAK EDEN MÜKEMMEL FOTOĞRAFLAR.
  TEŞEKKÜRLER…

 6. hocam nenem olsa sana ne derdi bilirmisin…..
  ula uşağum aferum sağa..
  teşkkürler hocam gerçekten güzel hepsi

 7. Muzaffer Hocam,Utku’yu unutmayışınız,gezilerinizi ona adamanız bizi öylesine mutlu etti ki anlatamayız.Bu anlamlı ve güzel duygularınız için çok teşekkürler.Nice sağlıklı ve mutlu geziler dileğiyle tümünüze selamlar.

  1. Dilekleriniz için çok teşekkürler Refik bey, Utku hep bizimle, bu dağlara, tepelere vurgun olmanın ne demek olduğunu tepelere çıktıkça daha iyi anladım. Toprağı bol olsun o tüm dağcıların yüreğinde hep yaşayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir