Emecik Yürüyüşü

emecik-yuruyusu-66

Çok güzel sahneler, akşam güneşi yavaş yavaş her tarafa yayılırken.

emecik-yuruyusu-67

Ve nihayet beklediğimiz arkadaşlarımız geldi, tekrar inişe geçtik.

emecik-yuruyusu-68

Akşam güneşi doğada ve yüzlerde hoş görüntüler oluşturuyor.

emecik-yuruyusu-69

Yavaş yavaş etraf kızarıyor.

emecik-yuruyusu-82

Güneş birazdan batacak, birkaç arkadaşımız gerilerde kaldı, bir ara buradan güneşin batışını fotoğraflamak isterdim diye içimden geçirdim, o zamana kadar bizi bekleyen arabamızın yanına inerim diye düşünüyordum.

emecik-yuruyusu-70

Ve içimden geçirdiğim şey gerçek oluyor, Emecik dağı yamaçlarından güneşin batışını izleyip, fotoğrafını çekiyorum. Çok güzel bir manzara, güneş Kos adasının tam ortasından altın bir tepsi gibi batmak üzere. Arkadaşlarımın manzaranın önündeki silüetleri çok hoş görüntüler sunuyor. Bu arada Öznur ve Ali Rıza bey arkadaşlarımız hala görünürde yok, arkadaşlarımın birçoğu aşağı indi. Birkaç kişi arkadaşlarımızı bekledik, daha sonra Ahmet arkadaşımız hava kararmadan siz aşağıya inin deyince dört arkadaş inişe geçtik. İneceğimiz yerde çoban ağılı var, biz inerken çoban ve sürüsü dönmüştü, köpekler nedeniyle biraz tedirgin oldum ama çoban bizim rahat geçmemiz için sürüyü biraz ileriye aldı.

emecik-yuruyusu-71

Kazasız, belasız arabaya ulaştık, gerideki arkadaşları almak üzere Ahmet arkadaşımız yanlarına gitti, bir ara duyduğum alkışlar arkadaşlarımın dönüşünü müjdeliyordu. İndiğimiz yerin sağında Datça Belediyesi Çöp tesisleri bulunuyor. Gelelim sonuç bölümüne; 7,5-8 saat sürmesi gereken parkuru 12 saate yakın bir zamanda yürüdük. Arabaya bindiğimde ilk işim saatime bakmak oldu. Böyle kayma riski bulunan bir yamaçta karanlığa kalmak güzel bir şey değil. Kendim açısından hiçbir sorun yok, yıllarca gece karanlığında dağlarda çok gezdim, avcı arkadaşlarım bunu iyi bilirler. Ama bu şartlara uyamıyacak, zorlanacak arkadaşları düşünmek lazım. Ve bu tür yürüyüşlere katılacak yeni tanıştığımız arkadaşları özellikle iyi bilgilendirmek lazım.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

10 yorum

 1. Saygıdeğer Muzaffer Hocam, emeğine, yüreğine sağlık, yürüyüşlerimizde sizinle olmak büyük keyif ve güven veriyor, teşekkürler.

 2. hocam ellerinize, emeğinize sağlık. fotoğraflar süper.. yorucu bır o kadar da güzel, keyifli bır yürüyüşdü.. sızlerle yürümekten cok büyük zevk aldım.. kocadag ın tepesine çıkmak ve ordakı manzarayı görmek paha biçilemez….
  teşekkürler…

 3. Değerli hocam elinize ve yüreğinize sağlık.Nefis ve paha biçilmez çekimler.Ayrıca gezi ekibimizin kalitesi de tartışılmaz.Bu ahengi devamlı kılmak hepimizin görevi diye düşünüyorum.Hepinize sevgi ve saygılar sunuyor daha nice güzel gezilerde buluşmak dileği ile hoşca ve sağlıkla kalın .

 4. Sizi izleyipte imrenmemek,kıskanmamak mümkünmü. Muzaffer hocamıza sonsuz teşekürler hem geziyor hem eşsiz fotoğraflar çekiyor bu güzellikleride çok güzel bir dille anlatıyor. Bu güzel yerde güzel insanlarla buluşmak dileğiyle.Selamlar sevgiler.

 5. ANLAŞILAN HARİKA BİR GEZİ OLMUŞ.TEBRİK EDİYOR VE TAKİBE DEVAM DİYORUM:) MUZAFFER BEY ŞU MUHTEŞEM RESİMLERİNİZİ BÖLMEDEN YAYINLA YABİLSENİZ NE İYİ OLACAK.ANLIYORUM ÇOK RESİM VAR EMİNİM ALAN KISITLI FAKAT HEPSİ TEK PARÇA SEYRİ FAZLASIYLA HAK EDEN MÜKEMMEL FOTOĞRAFLAR.
  TEŞEKKÜRLER…

 6. hocam nenem olsa sana ne derdi bilirmisin…..
  ula uşağum aferum sağa..
  teşkkürler hocam gerçekten güzel hepsi

 7. Muzaffer Hocam,Utku’yu unutmayışınız,gezilerinizi ona adamanız bizi öylesine mutlu etti ki anlatamayız.Bu anlamlı ve güzel duygularınız için çok teşekkürler.Nice sağlıklı ve mutlu geziler dileğiyle tümünüze selamlar.

  1. Dilekleriniz için çok teşekkürler Refik bey, Utku hep bizimle, bu dağlara, tepelere vurgun olmanın ne demek olduğunu tepelere çıktıkça daha iyi anladım. Toprağı bol olsun o tüm dağcıların yüreğinde hep yaşayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir