Bahar Manzaraları

 

datça knidos iskelesi

Knidos her zamanki gibi çok güzeldi.

 

mart ayında knidos

Ege Denizi tarafındaki Askeri limanda ( Küçük liman diye de bilinir) balıkçı tekneleri.

 

yaka sakızlık

Dönüşte saat 17.oo olmuştu, kıyı yoluna bu yüzden sapmadık. Yaka köyündeki çitlembiğin altındaki bankta Pelin’in fotoğrafını çektim. Doğa insanlarla, canlılarla anlamlı, birlikte bu güzellikleri paylaşmak en güzeli.

 

Aklıma Yaka köyünden Kumyer manzarasını çekmek geldi, mezarlığın yanından yukarıdaki yola girdik. Ne görelim yol kenarları bu çiçeklerle kaplı, inanılmaz güzel bir görüntüydü. Daha önce bu çiçeklerin fotoğrafını birkaç kez çekmiştim ama böyle topluluk halinde ilk kez görüyorum. Datça’ya gelirseniz Yaka köyün bu kısmına çıkın çok güzel bir yer.

 

Fotoğraf çekerken heyacanlanıyoruzi bu önemli bir şey, hissetmek, yoksa herkes birşeylerin fotoğrafını çekiyor. Yaptığınız iş sizi heyacanlandırıyorsa doğru yoldasınız demektir.

 

yakaköy

Arkadaşlarımla bu anların heyacanını, coşkusunu birlikte yaşamak da güzel. Çok güzeller, her tarafımız güzelliklerle dolu ama yaşamın telaşı, yaşatılanlar birçok şeyi görecek halimiz yok. Yaşam zıtlıklar üzerine kurulu ve sanat yaşamın bir yansımasıdır, modern de olsa.

One thought on “Bahar Manzaraları

  • 13 Mart 2014 tarihinde, saat 14:43
    Permalink

    bu güzellikleri bize ulaştırdığınız için sağolun. Acaba o beyaz çiçeğin adını biliyor musunuz? soğanlı bir bitki mi?
    Saygılar,

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir