Bahar Manzaraları

 

Mavi, lacivert renklerde mine çiçekleri.

 

cumalı mezarlığı

Bahçelerden yürüyerek Cumalı mezarlığı içindeki eski yapıya geliyoruz, cami olarak kullanıldığı belli oluyor ama bu sütunlu kısımdaki mimarinin açıklamasını hala yapabilmiş değilim. Kemerlerin arkasında güzel bir manzara vardı, rönesans resmini çağrıştırıyordu, burada Pelin’in fotoğraflarını çektim. Klasik resimde portre çalışmalarında bu tür uygulamalar vardır.

 

Cumalı köyünden Hasan Uzun ile mezarlıkta karşılaştık, yakınlarının mezarını ziyarete gelmişti. otlarını temizlediği mezarda genç yaşlarda kaybettiği kızı yatıyormuş, bu kısım bizim aile mezarlığımız gibi diyerek mezarlardaki yakınlarını tek tek söyledi. Babam aklıma geldi uzakta olduğu için mezarını arada bir ziyaret edebiliyorum.

 

Yaşam ve ölüm arasında çok ince bir çizgi var, buralarda bunu daha iyi anlıyorsunuz, dünya malı hırsına kendini kaptırıp güzel duygularını, vicdanlarını kaybedenler az değil.

yazıköy dursun sarıyaz

Sonraki durağımız Yazıköy’dü, Ekrem arkadaşım bakkaldan peynir ve simit aldı. Aslında evde Muğla simiti ve İzmir tulum peynirinden oluşan menüyü hazırlamıştım, unutmuşum almayı, gezi boyunca aklıma geldikçe üzüldüm. Muğla simiti demişken tadanlar bilir onun yerini tutan bir simit yemedim dersem abartı olmaz.

 

Yemeğimizi yemek için Knidos yolu üzerinde Bağlarözü’ne bakan bir yerdeki kayalığa malzemelerimizi sererken karşıdan eşeğiyle gelen köylü dikkatimizi çekti. Yazı köyünden Mustafa Dursun Sarıyaz ile Selamlaştık, fotoğrafınızı çekebilirmiyim diye izin isteyince bana da fotoğrafımı verirsen olur deyince bol bol fotoğraf çektik. İlk fırsatta fotoğrafları bastırıp kendisine göndereceğim. Güleryüzlü sıcacık bir insan, eşeğe binmemiz için ısrar edince Pelin’i hemen semere oturttuk, modelimizin ilginç pozlarıydı bunlar.

One thought on “Bahar Manzaraları

  • 13 Mart 2014 tarihinde, saat 14:43
    Permalink

    bu güzellikleri bize ulaştırdığınız için sağolun. Acaba o beyaz çiçeğin adını biliyor musunuz? soğanlı bir bitki mi?
    Saygılar,

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir