Bahar Manzaraları

papatyalardan taç

Knidos Akademi’nin önündeki bir mermer heykelin dibinde çıkmış papatyalar, Ekrem arkadaşıma kızına papatyalardan bir taç yap fotoğraf çekeyim deyince papatya tacı için çaba başladı ama sonuç pek iyi değildi, benim de şimdiye dek denediğim birşey olmadığı için yardım edemedim. Sonuçta bahar prensesini tacıyla görüntüledim. Gençler güzel insanlar, yaşamımıza renk katan, güzelleştiren. Bizim göremediklerimizi görenler, hep ileriye bakanlar, yenilikçi.

Hepimizin elinde bir fotoğraf makinası bu güzel çiçekleri heyacanla görüntülüyoruz. Bilimsel isimlerini bilmiyorum, derinlemesine araştıracak zamanım da olmuyor ben onlara sarı papatyalar diyorum. Cumalı köyü arazilerinde bir badem bahçesinde çokça vardılar.

beyaz ve sarı papatya

Beyaz papatyalarla yanyana, çok güzeller.

badem bahçesi

Karşıdaki badem bahçesine gittik, burada değişik çiçekler vardı, tüm bahçeyi kaplamışlardı. Her taraf yemyeşil, yeşilin sıcak tonları, uzun çimenlerin içinde papatyalar.

Badem tarlaları içinde yürümeye devam ediyoruz

Sarmaşık güle benzeyen bu çiçekler büyük bir tarlanın etrafını kaplamışlardı. Gövdeleri ekşi kulak gibiydi ama çiçekleri değişikti. yaşillerin içinde turuncuya çalan renkleriyle çok hoş görünüyorlardı.

One thought on “Bahar Manzaraları

  • 13 Mart 2014 tarihinde, saat 14:43
    Permalink

    bu güzellikleri bize ulaştırdığınız için sağolun. Acaba o beyaz çiçeğin adını biliyor musunuz? soğanlı bir bitki mi?
    Saygılar,

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir