Tanıdık Bir Rüzgar ve Pirenlerin Kokusu

datcada-sonbahar-16

3-4 ağaç çiçek açmıştı, bir tanesinde çiçekler çok daha güzel görünüyordu, badem çiçeklerini foroğraflamak en sevdiğim işlerdendir, bana göre onlar sadeliğin, temizliğin sembolü.

datcada-sonbahar-17

Çiçekleri fotoğraflamaktan dönerken sıkıntılı olmasın diye yola indik, tabii bir daire çizmiştik arıcılarla tekrar karşılaştık. 84 yaşındaki Recep Arıcı ile sohbet ettik. Biraz sonra da motora binip uzaklaştılar.

datcada-sonbahar-45

Denizden gelen serin ama üşütmeyen bir rüzgar vardı, dağlar, tepeler çok güzel görünüyordu. Bu satırları yazdığım şu anlarda rüzgar kuvvetli ve soğuk, besbelli karlı dağları, vadileri aşıp buralara geliyor. Marmara, Trakya bölgesinin iklimi bizim buralara rüzgar olur gelir.

datcada-sonbahar-18

Bugün yol kenarlarında sıkça kel armut ( ahlat ) denilen armutlara rastladık, bir ağaçta olgunlaşmıştı, çoğu yerde daha olgunlaşmadı. Buradaki iklim farklılığını bu ağaçlarda da görüyoruz, bir tanesini yiyeyim dedim, çok çekirdekli.

datcada-sonbahar-46

Buradan sonra iniş başlıyor, rüzgar oldukça kesildi, çok güzel bir hava var, yürüyüşe başlarken rüzgar biraz sorun olur diye düşünmüştüm ama düşündüğüm gibi olmadı.

datcada-sonbahar-19

Yamaçlarda zeytin toplayanları gördük, bu mevkiye Manav diyorlarmış, deniz manzaralı güzel bir yer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir