sonbaharda hayıtbükü

Sonbaharda Turistik Koylar

sonbahar-koylar-37

Gerence’yi geçer geçmez Palamutbükü sahilleri görünüyor, yol burada ikiye ayrılıyor ben sahili takip edeceğim. Diğer yol Palamutbükü merkezine çıktığı gibi Kumyer’e de çıkıyor, buradan Palamutbükü’ne yol daha uzun.

sonbahar-koylar-38

Kısa bir zaman öncesi oldukça kalabalık olan Palamutbükü ekim’de sakin bir pazar yaşıyor. Gelenlerin bir çoğu da Datça’dan, denize girmek, sahillerdeki restoranlarda oturmak, yemek, içmek için geliyorlar.

sonbahar-koylar-39

Palamutbükü’ne girerken Pazar yerini geçtim, Pazar günleri Palamutbükü’ne pazar kurulur. Burada kum zambaklarını görmüştüm, pazar yerini ve kum zambaklarını fotoğraflamak istiyordum. Ilgın ağaçlarının altında derin uykuya dalmış bir kaç kişi vardı. Sahilde güneşlenenler, denize girenler çok fazla değildi.

sonbahar-koylar-40

Pazarda yakın köylerden ürünlerini satmak için gelenler. Buralarda pek sebze tarımı olmuyor, bal, badem, ot türü şeyler çoğu kez sattıkları.

sonbahar-koylar-41

Kum zambakları bu kısımdaki boş alanlara dağılmıştı, zaten boş yer olarak bir burası kalmış diğer kısımlarda restoran ve cafelerin yerleri var. Bir zamanlar tüm sahiller bunlarla kaplıdır sanırım.

sonbahar-koylar-42

Fotoğraf çekerken konuştuğum bir kişi gçen haftalarda daha güzeldiler şimdi eğilmişler dedi.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

4 yorum

  1. Yine çok güzel bir yazı ve fotoğraf kareleri .Teşekkürler Muzaffer Özgen

  2. Ben henuz cok degil datcayla tanismam 2005de oldu ve bende son 3yildir datcadan ev aldim fakat datca bu son yilar yapilasmasi cok bozulmaya basladi bence buna dur demeleri lazim bu yil butun koylari cok kalabalikdi

  3. muzaffer hocam sağolasın.yazı bitirdik ama zonguldak tan datca yı izleyerek sayenizde yazı yaşıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir