sonbaharda hayıtbükü

Sonbaharda Turistik Koylar

sonbahar-koylar-7

Hayıtbükü sahilinde güneşlenenler, denize girenler, bunların bazıları da Datça merkezinden gelmişlerdir,  günlerden pazar olduğu için . Sahil boyunca uzanan dut ağaçlarında sonbaharın renklerini görebiliyoruz. Hergün bir yenisi eklenen yapılarla, hala yeşilliğini, doğallığını koruyan bu koylarda bu görüntüler çok uzun kalmayacak gibi görünüyor.

sonbahar-koylar-8

Kızılbük koyuna inerken tepeden koyun manzarası, güneş o tarafta, bu koyun fotoğrafları da her zaman güzel olur.

sonbahar-koylar-9

Koya inmek için Gabaklar turistik tesisinin içinden geçiyorum, burası da yeşilliklerle bu koya bir güzellik katıyor. Ağaçlar, çiçekler bir yere nasıl bir güzellik katar burada görüyoruz, yeşil ve maviler bir arada, umarım burası da böyle kalır. İnsanoğlunun hırsı, doyumsuzluğu dünyamızı, çevremizi tüketirken, bir çok acılara, hoş olmayan görüntülere de zemin hazırlıyor. Tesisin seyyar iskelesinden denize girmekte olan bir çiftle, sahilde güneşlenen bir çift var.

sonbahar-koylar-10

Tam sahile inmiştim şaşkınlıkla çevreye bakınan bir çiftle karşılaştım, biraz sohbet ettik. Böyle bir manzarayı beklemiyorlarmış, yukarıdan koyu görerek gelmişler. Bu mevsimlerde sakinliği, doğayı sevenler buralara geliyor ve konuşmalardan tatil için her yıl bu zamanları seçtiklerini anlıyorum.

sonbahar-koylar-11

Datçamız çok güzel, Cennet koylarımız var ama gelişmeleri gördükçe endişe duyuyoruz, maalesef bu yerlerin geleceği bu güzelliklerden ekmek yiyenlerin çok ta umurunda değil gibi görüyorum. Sadece bugün düşünülüyor pek çok şeyde olduğu gibi, gelecek nesillere bu güzellikleri bırakmak gibi bir kaygı yok.  Tabii istisnalar kaideyi bozmaz diyerek duyarlı arkadaşlar kusuruma bakmasınlar.

sonbahar-koylar-12

Burada bu ağaçların, bitkilerin olmadığı düşünün bu yerer sıradan olurdu, hoş bir ışık ve mekan etkisi katıyorlar. Yeşilin her rengi var, biraz da sonbaharın sıcak renkleri, çok güzel görünüyor.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

4 yorum

  1. Yine çok güzel bir yazı ve fotoğraf kareleri .Teşekkürler Muzaffer Özgen

  2. Ben henuz cok degil datcayla tanismam 2005de oldu ve bende son 3yildir datcadan ev aldim fakat datca bu son yilar yapilasmasi cok bozulmaya basladi bence buna dur demeleri lazim bu yil butun koylari cok kalabalikdi

  3. muzaffer hocam sağolasın.yazı bitirdik ama zonguldak tan datca yı izleyerek sayenizde yazı yaşıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir