Palamutbükü’nde Hıdrellez

hidrellez-25

Hemen yanlarında Mesudiye’den Sındı’dan arkadaşlar vardı. İsimlerini sorduğumda adı Levent olan arkadaş Mesudiye’den bir gariban yazarsın falan derken ismini tam duyamadım. Diğerleri Özge Uysal, Özlem Yıldırım, Güldane Uysal, Özgür Uysal. Yanlarında bayağı oturduk, sohbet ettik.

hidrellez-26

Sındı Sazak mahallesinden Hasan Uslu ile geçenlerde Sedat Uysal arkadaşımı ziyaretim sırasında tanışmıştım, oturdukları evde eşiyle fotoğrafını çekmiştim. Hasan bey fotoğrafta ikiz torunlarıyla görülüyor, dedeleriyle mutlular.

hidrellez-27

Hıdrellez gezimize devam ettik, burada Yakalılar var, puf böreğiniz var mı diye yanlarına geldim. Ali Menteşe, Hatice Saruhan, Asya Gülşen isimlerini alabildiklerim, misafirperver, sıcak insanlar. Sonuçta bu çalışmalar benim için de kolay değil, tanımadığım insanlarla konuşmak, masalarına sofralarına oturmak. Bir Tv kanalı veya gazetede yayınlanmıyor, öyle olsa bu işler daha kolay olur. Datça insanının hoşgörüsü ve insancıl yanı bana bu cesareti veriyor.

hidrellez-28

Sinema – televizyon bölümünde okuyan Asya Gülşen, Hatice’nin babası, Berkay objektifime takılanlardan.

hidrellez-31

4 thoughts on “Palamutbükü’nde Hıdrellez

 • 8 Mayıs 2014 tarihinde, saat 13:29
  Permalink

  Muzaffer hocam köyümüzü ,geleneklerini ve insanlarını çok güzel tanıtmışsın .Çok teşekkürler.BU güzel anlatıma birde Palamutbükünün güzelliği eklenince her şey çok daha güzel olmuş.Ellerine sağlık .

  Yanıtla
 • 8 Mayıs 2014 tarihinde, saat 23:33
  Permalink

  harika olmuş hocam iyiki varsın bu güzellikleri ve eşi dostu sayende görüyoruz.teşekkürler.

  Yanıtla
 • 9 Mayıs 2014 tarihinde, saat 10:59
  Permalink

  Bizde size çok teşekkür ediyoruz hocam..:)

  Yanıtla
 • 9 Mayıs 2014 tarihinde, saat 16:18
  Permalink

  Muzaffer Bey, merhaba Hidrellez gununde siz ve Ekrem Bey ile tanismak cok guzel bir tesaduf oldu. yeniden bir sekilde karsilasmak uzere sevgi ile kalin,
  burcin

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.