KIZLAN KATIYALI'DA PİKNİK

15. Akdeniz’den Ege’ye Dostluk ve Doğa Yürüyüşü

Geleneksel olarak her yıl mayıs ayının ilk pazar günü yapılan Akdeniz’den Ege’ye Doğa ve Dostluk yürüyüşünün 15. si yağmurlu havaya rahmen birçok doğaseverin katılımıyla gerçekleşti.

datça kumluk

Saat 10.00 a doğru Cumhuriyet meydanında toplanılmaya başlandı, daha önce gelenlerin içinde tanıdık arkadaşlarımızın yanında tanımadığımız kişiler de vardı. Hatice hanım ve oğlu Alp oradaydılar.Daha sonra yürürken konuştuğum arkadaşlara bakarak  Datça dışından gelip yürüyüşe katılan birçok kişi olduğunu gördüm. Doğa yürüyüşçüsü arkadaşlar da etkinliğe destek verdiler. Yürüyen çoğu kişi Datça’ya gelip yerleşmiş, bu coğrafyaya aşık kişilerdi, gördüğüm kadarıyla Datça’nın yerli halkından yürüyüşe ilgi bu yıl da olmadı. Oysa 12 ay doğa yürüyüşü yapılabilecek bir yer olan Datça’da Turizmden ekmek yiyenlerin en önde olması gerekmez mi, tabii bunun sebebini tam olarak anlamış değilim. Bulutlu, güneyli rüzgarların estiği, her an yağmur yağacakmış gibi bir hava vardı.

15. addeniz'den ege'ye doğa yürüyüşü

Suların testilere doldurulması zamanı gelince kalabalık kıyıya gelerek bu olayı görüntüledi ve izledi. Datça Belediye başkanı Şener Tokcan, Datça Turizm ve Çevre derneğinden Hüseyin Tüzün, İzmir’den yürüyüşe katılan bir arkadaş ellerinde testilerle sahile geldiler.

akdenizden-egeye-3

Bu kez güzel bir düşünceyle testilere su doldurulurken çocuklar da yardım ettiler, yarının büyükleri olarak gelecekte belki de bu wwwlere öncülük edecekler.

akdenizden-egeye-4

Kısaca konuşmalar yapıldı, bu konuşmalarda genelde aynı şeyler söyleniyor doğal olarak, dalgaların sesinden konuşmaları alamadım zaten.

akdenizden-egeye-5

Testilere suyu doldurmak kolay olmuyor, dalgalar da bu işi zorlaştırdı. Bunca yıldır bu wwwte böyle bir hava ile karşılaşmamıştım, oldukça sıcak, sakin bir havada yürürdük. Bu kez tam yürüme havası, tabii yağmur yağmaması dileğimizdi, herşeye hazırlıklıydık.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Bir yorum

 1. Sayın Hocam,
  Şapka şemsiye için teşekkürünüze gerek yok. Bu da bizim görevimiz olsun.
  Bu faaliyetlerden haberdar olmak adına; Sizin vermiş olduğunuz emek, çaba, harcadığınız zaman karşısında, benim gibi Datça sevdalılarını ne kadar mutlu ettiğinizi biliyor musunuz?
  İstanbul dan istemiş olduğunuz her hangi bir husus olur ise emrinizdeyim hocam.
  Sağlık ve esenlikler dilerim
  Saygılarımla,
  Ahmet AKÇAY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir