Palamutbükü’nde Hıdrellez

hidrellez-3

Arkadaşım Tayyar Toksöz’ün Dostlar restoranında kıyıdaki masalardan birine oturduk. Hemen ilerimizde bir arkadaş yüzüyordu, daha sonra konuştuğumuzda İstanbul’dan tatil için geldiğini öğrendim, bu mevsimde tatile çıkarmış çoğu kez. Daha sakin ve huzur verici oluyor diyor. Tayyar arkadaş eşinin yaptığı Hıdrellez böreklerinden ( daha sonra adının katmer olduğunu öğrendim ) ve yaprak sarmasından getirdi. Hepsi çok lezizdi, sarmayı ben her yerde yemem, çok güzel sarılmıştı. Böylece Hıdrellez’le ilk tanışmamız burada oldu.

hidrellez-4

Bu eşsiz manzarada çayımızı da içtik, Tayyar arkadaşıma ve eşine çok teşekkür ediyorum.

hidrellez-5

Tayyar arkadaşım Hıdrellez için herkesin Akçabük taraflarında toplandığını söyledi, arabamıza binerek otel Mavi Beyaz’ın önüne geldik, sahilde birkaç fotoğraf çektim. Otele uğrayarak işletmecisi Mehmet Tekbacak ve müdürü öğrencim Jerfi Şirin ile biraz oturup sohbet ettik, turizm mevsimi yaklaştı, turistik tessislerde çalışmalar yer yer de olsa sürüyor.

hidrellez-6

Palamutbükü, buralara bir gelen bir daha gelmek ister, kimi bı güzelliklere, sıcak insanlara vurulur, adını duydukça özlemi kabarır.

hidrellez-7

Sahili takip ederek karayoluna çıktık, yukarıdan koyun görünüşü.

4 thoughts on “Palamutbükü’nde Hıdrellez

 • 8 Mayıs 2014 tarihinde, saat 13:29
  Permalink

  Muzaffer hocam köyümüzü ,geleneklerini ve insanlarını çok güzel tanıtmışsın .Çok teşekkürler.BU güzel anlatıma birde Palamutbükünün güzelliği eklenince her şey çok daha güzel olmuş.Ellerine sağlık .

  Yanıtla
 • 8 Mayıs 2014 tarihinde, saat 23:33
  Permalink

  harika olmuş hocam iyiki varsın bu güzellikleri ve eşi dostu sayende görüyoruz.teşekkürler.

  Yanıtla
 • 9 Mayıs 2014 tarihinde, saat 10:59
  Permalink

  Bizde size çok teşekkür ediyoruz hocam..:)

  Yanıtla
 • 9 Mayıs 2014 tarihinde, saat 16:18
  Permalink

  Muzaffer Bey, merhaba Hidrellez gununde siz ve Ekrem Bey ile tanismak cok guzel bir tesaduf oldu. yeniden bir sekilde karsilasmak uzere sevgi ile kalin,
  burcin

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.