Knidia Çiftliği ve Değirmenbükü

 

mesudiye-2

Turizmin ülkemizdeki sonuçlarından biri, doğal olarak herkes bu nimetten yararlanmak istiyor, ovalar turistik tesislerle dolmakta. Aman dikkat arkadaşlar bindiğiniz dalı kesmektesiniz, buralara gelenler buraların bozulmamış doğası için geliyorlar.

mesudiye-3

Ovabükü yoluna saptığımda yıllarca birlikte çalıştığım Temel ağbiye rastlıyorum, ikimiz de bu ani karşılaşmadan şaşırıyoruz. Betçe tarafında her yerde konaklama tesislerini gösteren tabelalar var. Ovabükü’nde Gülcan pansiyonun yanında bal satan arkadaşlarla sohbet ediyoruz. Sedat arkadaşım bak balın iyisi nerden belli olur biliyormusun dedikten sonra ballardaki bu parlaklığın iyi bal olduğunu gösterdiğini belirtti.

mesudiye-4

 

mesudiye-5

Ovabükü’nden kıyı yolunu takip ederek Hayıtbükü’ne geçtik, Ovabükü ile Hayıtbükü arasında kışın yapılırken gördüğüm bir tesis vardı, o aklıma geldi uğradık. sahibi Celal Eroğlu ile kışın doğa yürüyüşü yapmıştık, tesisten bahsetmişti. Mihricem Butik Otel, Çok güzel bir eser ortaya çıkmış, butik oteller sayfamda daha geniş olarak vereceğim. Bu zamanda otellerde boş yer bulmak zor, benim de oda fotoğrafı çekmem gerek, otele yeni helen İzmirli arkadaşlarım daha odalarına geçmemişlerdi, siz fotoğraf çekin biz bekleriz dediler. Çok can arkadaşlar, bana mı denk geliyor ne, yoksa turizmin havası mı, herkes böyle. Onları görünce, tanışınca benim için de doping patlaması oluyor.

mesudiye-7

Celal arkadaş oldukça bu konularda bilgili, şimdiye dek birçok ahşap yapıya girdim, burası çok serin, tertemiz, sade bir ortam.

mesudiye-8

Celal arkadaşımız bizlere ne yapacağını şaşırdı, misafirperverliğinden dolayı teşekkürler, yola kadar da geçirdi. Neler görüyoruz, karşılıksız reklamını yapıyorsun yerinden kıpırdamıyor, reklamını yapmayı bırak Datça Detay Datça’ya yüzlerce turist getiriyor o bile yeter. Görgü önemli bir şey, gelecek yıllarda tanıttığım tesislerde buna daha dikkat edeceğim, görgülü insan her alanda iyidir. Yanlış anlaşılmasın ben birşey yaparken karşılık beklemem ama yine de bakarsınız, güzel bir laf bile sizi mutlu etmeye yeter. Evet Hayıtbükü’de çok kalabalık, tabii tesislerin dolu olması beni mutlu ediyor, birçok insan buradan ekmek yiyor, çocuğuna bakıyor. Turizmin nimetlerinden faydalandıkça yaşadıkları bu eşşiz yerlerin kıymetini daha iyi anlarlar diye umut ediyorum.

Knidia Çiftliği ve Değirmenbükü” için 2 yorum

 • 26 Ağustos 2013 tarihinde, saat 15:07
  Permalink

  Merhaba
  Geçen 1 ay içerisinde sizin bir yıl boyunca yayınlamış olduğunuz güzelliklerin rehberliğinde datçadaydım .Bu muhteşem çiftliğin önünden geçip üzümlerinin tadına baktık(izin alarak tabi).İçerisini gezmeyi çok isterdim fakat öyle bir imkanım olduğunu düşünemedim doğrusu.Daha ileride piknik yapılan alan maalesef o kadar kirli bırakılmıştı ki çok üzüldüm.Bu güzellikleri bu kadar kolay harcamamalıyız.
  Sizi takibe devam edeceğim teşekkürler …

  Yanıtla
 • 20 Ağustos 2014 tarihinde, saat 19:21
  Permalink

  selam kardeşim ben izmir balçovadan ışın özdemir in 1970-1980 lerden arkadasıyım kendisini bulup görüşmek isterim bana bu konuda yardım etmenizi bekliyorum tel 0535 239 55 27 teşekürler

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir