Karaköy Kocadağ Kanyonu

kocadag-kanyon-25

Aslında buraya bir kez daha gelmek istememde bir neden daha vardı ama unutmuşum bu fotoğrafı görünce hatırladım. Oradayken aklıma gelseydi çok iyi olacaktı. Geçen gelişimde burada çektiğim videoya bakarken kayalarda insan yüzleri görmüştüm, o açıdan bu kayalara bakmak istiyordum, maalesef yine bu isteğimi gerçekleştiremedim. Sağ tarafta sözünü ettiğim gibi bir yüz görülüyor.

kocadag-kanyon-26

Kanyonun çıkış noktası, buradan sonra bu nehir yatağı yukarılara doğru devam ediyor, çağlayan ve havuzlar var sanırım. Biraz ileride böyle bir yükseklik vardı.

kocadag-kanyon-27

Kanyondan çıkar çıkmaz bir düzlük vardı, orada mola verdik. burası güneş alıyordu. Meyvalardan oluşan öğlen yemeğimizi yedik, güzelce dinlendik.

kocadag-kanyon-28

 

karaköy kocadağ kanyonu

Kocadağ kanyonunda Ekrem arkadaşımın çektiği fotoğraflardan ikisi.

kocadag-kanyon-29

Çıktığınız yerlerden inmek bazen daha zor oluyor, burada sırt çantamı arkadaşıma verdikten sonra indim.

kocadag-kanyon-54

Tam buraya çıkmıştık ki sesler geldi, Metamorfoz grubundan arkadaşlar bize doğru geliyordu. Sesimiz arkadaşların ilgisini çekti, önce biraz şaşırdılar, biz onların geleceğini biliyorduk ama onlar burada kimseyi beklemiyorlardı sanırım.

3 thoughts on “Karaköy Kocadağ Kanyonu

 • 12 Ekim 2013 tarihinde, saat 22:54
  Permalink

  Kanyonun gidilebilen son noktasına kadar gitmediğim için çok üzülmüştüm.ama yine fotoğraflarınızla bana o ‘gitmiş olma’ duygusunu yaşattınız.Teşekkürler. Ayrıca keçili fotoğraf da en sevdiğim fotoğraflardan biri olarak hatıralarımda yerini alacak. selamlar..

  Yanıtla
 • 14 Şubat 2015 tarihinde, saat 13:05
  Permalink

  hocam resimler çok güzel yalnız tıkladığımızda aynı büyüklükte resim geliyor .acaba tıklandığında resim daha büyük olamazmı.saygılar….

  Yanıtla
  • 16 Temmuz 2015 tarihinde, saat 23:25
   Permalink

   Bu büyüklük bile siteye bayağı yük veriyor, çok resim olduğu için.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir