Datça Yürüyüş Grupları

Doğa yürüyüşleri için çok ideal parkurları barındıran Datçamızda doğada yürüyen arkadaşlarımız çoğaldı, bu yürüyüşler gruplar halinde, haftanın belirli günlerinde yapılmakta, doğa yürüyüşlerine katılmak isteyen arkadaşlar için bu gruplar ile ilgili bilgi vermek istiyorum. Birçok yeni arkadaşlar edinilen, doğada güzel bir gün geçirilen bu yürüyüşlere kendinize uygun gelen bir grupla katılabilirsiniz.

Datça Karia Yürüyüş Grubu

emecik-yuruyusu-72

Mimar Ahmet Temizel önderliğinde bir araya gelen grup Datça’nın ilk yürüyüş gruplarındandır, birçok kez ben de kendileriyle yürüdüm.  Datça Yürüyüş Grubu olan isimlerini Datça Karia Yürüyüş Grubu olarak değiştirdiler, her pazar Migros önünde toplanarak yürüyecekleri noktaya hareket ediyorlar. Önceleri özel arabalarla gidilerek yapılan yürüyüşlerde şimdi kiralanan minübüsler kullanılıyor. Bunun için grupla yürüyecek arkadaşların önceden katılacaklarını bildirmesi iyi olur. Grup yürüyüşlerle ilgili bilgi ve fotoğraflarını  facebook’taki Datça Karia Yürüyüş Grubu  Sayfalarında paylaşıyor. Saat 08.00 de migros önünde buluşan grup, yürüyüşün başlamasından bir süre sonra sabah kahvaltısı molası veriyor. Yürüyüş parkurunun ve katılımlarının durumuna göre molalar ayarlanıyor. Yeni arkadaşlara her zaman açıklar.

Datça ve Doğa Yürüyüş Grubu

datça doğa yürüyüş grubu

2013 yılından bu yana Eylül-Mayıs ayları arasında düzenli olarak her pazar doğa yürüyüşü yapan grup Datça Yarımadası ve çevresindeki parkurlara yürüyüşler düzenlemektedir. Grupta her yürüyüşte Sadettin Özlük, Şahan Dino, Hasan Bingöl gibi bölgeyi çok iyi bilen ve ilkyardım ve yürüyüş konularında tecrübeli bir ekiple yürümekte olup; kısa zamanda resmi bir statüye kavuşmayı hedeflemektedir.

Grubun yürüdüğü parkurlar genellikle antik Karia Yolu olmakla birlikte, her yıl yeni parkurlar açmakta ve yürüyüş sevdalılarının değişik parkurlarda yürümesini sağlamaktadır. Bunun yanısıra kamp etkinlikleri ve yemekli etkinlikler düzenlemektedir. İletişim ve bilgi için facebook’ta Datça ve Doğa Yürüyüş Grubu
twitter /datca_ve_doga
instagram/datcavedogayuruyusgrubu adreslerine bakabilirsiniz.

Datça Yürüyüş Grupları” için 4 yorum

 • 27 Ekim 2014 tarihinde, saat 18:17
  Permalink

  Merhabalar,
  Doğaya, yürüyüşe, keşiflere merakli ve Aralık ayı itibariyle ‘ datçalı’ olacak biri olarak yaptığınız etkinlik beni çok heyecanlandırdı-))) Birlikte yürümek umuduyla…..
  Sevgiler
  Esra Evren

  Yanıtla
 • 10 Nisan 2016 tarihinde, saat 01:25
  Permalink

  Datca Kaplumbaga Trekking ?

  Yanıtla
 • 15 Aralık 2018 tarihinde, saat 21:16
  Permalink

  Ocak ayında datçaya gelmeyi planlanlıyorum o tarihlerde de yürüyüşleriniz devam ediyor mu acaba?

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir