Betçe’de Bayram Ziyareti

betcede-bayram-ziyareti-36

Yaka köyü tarafında dağlar ilginç görüntüler sunuyor, hemen o oyukların hizasında Knidos Akademi bulunuyor.

betcede-bayram-ziyareti-37

Palamutbükü’nde Akın Pilavcı’yı ziyaret etmekti niyetim, bu yörelerle ilgili birçok bilgiyi ondan öğrenmiştim. Evde yoktular, telefon ettim, yakınlarını ziyarete gitmişler, hemen geliyoruz deyince işlettikleri Borada Otelin önünde beklerken bir yandan da karşıdaki limanın fotoğraflarını çektim. Hava bozduğu için limanda yatlar, kotralar çoktu. Kara bulutlar gökyüzünü kaplamıştı.

betcede-bayram-ziyareti-13

Palamutbükü sessiz ve sakindi, kapalı hava ıssızlık duygusu veriyordu.

betcede-bayram-ziyareti-14

Fırtınalı bir hava gelecek, tekneler limana giriyor, bugünün gecesi başlayan yağmur sabaha kadar sürdü.

betcede-bayram-ziyareti-15

Biraz sonra Akın ağbi ve eşi Sevim hanım geldiler, bayramlaştık, Sevim hanımın yaptığı tatlıdan tatma şansım oldu. Daha sonra Datça Belediyesi Meclis Üyesi Yaşar Pilavcı ve eşi  geldiler onlarla da bayramlaşma fırsatı bulmuş oldum. Serin güzel bir hava vardı, sohbet te güzeldi ama hava kararmak üzereydi, evde beni bekleyen bir de kedim vardı, yağmur yağmadan yola çıkayım dedim.

betcede-bayram-ziyareti-16

Deniz dalgalanmaya başlamıştı, Palamutbükü lodoslu denizlere açık bir yer, kışın dalgalar yolun öbür tarafına kadar geliyor.

betcede-bayram-ziyareti-17

Yaka tarafında dağlar yine beni cezbetti, durup fotoğraflarını çektim, ay da çıkmış bulutların arasında dolaşan bir prenses gibiydi.

betcede-bayram-ziyareti-38

Betçe yolları artık bayağı kalabalık oluyor, gelen giden arabalar hiç eksilmiyor, bir zamanlar bu yollarda birkaç arabadan başkasına rastlamazdık. Tabii bu yol böyle bir turizm yerine yakışmıyor, ülkemizde yol demek orasının bozulması, yapılarla dolması anlamıma da geliyor bir bakıma ama bu yolda tehlikeli göçükler, eğimler var. Madem artık burası turistik bir bölge ve birçok insan buradan ekmek yiyor, bu durum düzeltilmeli.

İşte böyle birkaç yere uğradım ama zaman geçiverdi, hava karardığında eve gelebildim. Cingo ( kedimiz) beni bayağı özlemiş, birden görünmeyişimize anlam da veremiyordur, arabayı görür görmez karşılamaya geldi, yerlere yatarak sevincini belli etti. İnsanın bir karşılayanının olması güzel bir şey. Ertesi gün Mesudiye’deydim, o izlenimlerimi de sizlerle paylaşacağım.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir