Betçe’de Bayram Ziyareti

betcede-bayram-ziyareti-26

Reyyan Somuncuoğlu’nun tablosu.

betcede-bayram-ziyareti-27

Nevzat Metin, Knidos Akademi’ye gelen ziyaretçilerle ilgilenirken ben her zamanki gibi çevreyi geziyorum. Burada kendi evimde gibiyim, arkadaşlar da bana artık alıştı. Buradan geçerken çekinerek içeriye girmeyenler olabilir, oysa bilseler burası en rahat gezebileceğiniz bir sanat merkezi, kimse size kimsiniz, nerden geldiniz demez, sanatçıları çalışırken izleyebilirsiniz.

akademide-bayram-3

Kaldığımız yerden fotoğraf çekmeye devam ediyorum, Nevzat bey gelecek için oldukça umutlu fotoğrafta düşünceli gibi görünse de. Doğal olarak büyük bir sorumluluk var üzerinde, burayı gelecek yıl göreceksiniz diyor, çokça sanatçı buraya gelerek çalışacakmış. Bana göre zamanla çalışmalar Datça ve Knidos izlerini daha çok taşır olacak, her yeni gelen ekipte bunu görebiliyorum..

betcede-bayram-ziyareti-28

Arkadaşlar Kahve içmeye çağırdı, oraya doğru giderken,

betcede-bayram-ziyareti-18

Sağda, solda, köşede her yerde çalışmalar var, bazıları daha önce dikkatimi çekmemiş oluyor.

betcede-bayram-ziyareti-29

Şahin’e benzeyen seramik çalışması, yerde, ağacın dibinde sanki oralarda canlı bir şahin dolaşıyor gibi, çok hoştu. Tabii onların gerçeğini görmek ayrı bir güzellik.

betcede-bayram-ziyareti-30

Kocaman mermer bir yumurta ve ağacın dibinde köpeğe benzer seramikten çalışma. Daha sonra Nevzat beye bu çalışmayı göstererek daha önce dikkatimi çekmediğimi belirttim. Arkadaşlar keçi yapacaklardı ama.. dedi. Böyle de güzel, baş kısmı saksı şeklinde, doğanın içinde sergilenen bir çalışma.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir