2018 Menderes Yolu Yürüyüşü – Bir Masal Ülkesinin İçinde – İlk Gün

Aşağıseyit mahallesinden geçiliyor, görünürlerde kimseler yok, merakla bakan birkaç yaşlı kişiyi gördüm.

Düzenli bir şekilde yürünüyor, her yaştan insan var.

Yürüyüşün başlarında ormanlık alanlarda yürüdük, sıcak havada bu iyi oldu. Ormanlardaki ağaçlarda hastalık çok, kurumalar çok fazlaydı, nedenini bilemiyorum. Yürüyüşümüz boyunca geçtiğimiz yerlere bakınca aklı başında bir ülke olsak sadece Denizli bile Türkiye’nin et ihtiyacına büyük katkılar sağlayabilir diye aklınıza geliyor. Çal, Baklan bildiklerim, Denizli verimli ovalara, çayırlara sahip, benim yaşadığım zamanlarda da bolluk içinde bir yerdi.

İlk başlarda fazla engebeli bir arazi yoktu, daha sonraları parkur zorlaştı. Yürüyüşe geç başladığımız için sıcak herkesi etkiledi.

Yürüyüş boyunca pek çok çiçekle karşılaştık, bu bakımdan zengin bir bölge. Bu mevsimlerde Datçalı arıcılardan da arılarını bu bölgelere getirenler oluyor.

Kayalardaki bu sarı çiçekler çok hoştu, ben bu fotoğrafları çekerken yürüyüşçülerle aramdaki mesafe hemen açılıyor. Dak’ın üniversiteli üyeleri arkamda beni beklyor, arada bir uyarıyorlar. Sonunda alıştılar, içlerinde fotoğraf çekenler vardı beni anladıklarını sanıyorum.

4 thoughts on “2018 Menderes Yolu Yürüyüşü – Bir Masal Ülkesinin İçinde – İlk Gün

 • 17 Nisan 2018 tarihinde, saat 14:25
  Permalink

  Oradaydım 🙂 Organizasyonda yer alanlardanım. Mutlu ayrılmanıza sevindim …

  Yanıtla
  • 17 Nisan 2018 tarihinde, saat 20:44
   Permalink

   Teşekkürler Zeki bey, büyük bir organizasyondu birçok kişinin, kuruluşun, emeği, katkıları olduğunu biliyorum, siz dahil emeği geçen herkese çok teşekkürler. Anılarımızda hep hatırlanacak bir zamanı yaşadık.

   Yanıtla
 • 17 Nisan 2018 tarihinde, saat 21:39
  Permalink

  O güzel anları tekrar yaşattınız, hissettirdiniz. Teşekkürler Muzaffer Hocam. Kaleminize, yüreğinize sağlık. Ekrem İpek Hocam ile bizleri onurlandırdınız, sevindirdiniz. Bir sonraki yürüyüşümüzde görüşmek üzere Denizli’den Datça’ya Menderes Yolu dolusu selamlar…

  Yanıtla
  • 17 Nisan 2018 tarihinde, saat 23:34
   Permalink

   Bizler de çok teşekkür ederiz, sizlerin sayesinde bu güzel etkinliklerin içinde olduk, Datça’dan selamlar.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.