sındı dağlarında kayalar

Sındı Dağlarında

Yaban doğada sıkıntı verici olan; sık, dikenimsi bitkilerin arasından geçmek, zaman zaman bu kaçınılmaz oluyor, onun dışında her türlü arazi hoşumuza gidiyor.

Sındı bir orman köyü, çevresi ormanlarla çevrili, köyün tarım arazileri genellikle badem ağaçlarıyla kaplı.

Kuzey tarafımızda derin vadiler var, gelecekte yürümek istediğim. Ormanın içindeki yol dikkatimizi çekti hemen, yukarılara giden bir orman yolu mu diye heyacanlandık, bu dağları aşmak kolay olurdu. Ama sonra gördük ki bu 2011 ağustos’unda çıkan orman yangınını söndürmek için açılan yollardı, bir yerde son buluyordu.

İlerlerde sarp kayalar, bir tablodan çıkmış gibi tepeler, biraz sonra buralarda yürüyeceğim aklımda yoktu fotoğrafı çekerken.

Datça’nın dağlık arazileri gözlerimizin önündeydi, Datça’yı böyle güzel yapan bu dağlar bana göre. Bazen dışarılara yolculuk yaptığımda dümdüz ovalardan geçerken böyle bir yerde yaşamak ne zor dediğim olmuştur, tabii benim için, oldukça sıkılırdım herhalde. Sık sık durarak fotoğraflar çektik, bizim molamız bu anlar oluyor, birkaç dakikalık dinlenmeler yetiyor.

Çok fazla zorlanmadan dağın zirvesine geldik, küçük bir düzlük var, zirvede fotoğraflar çektik, kısa bir dinlenme oldu. Bundan sonrası için iki yol vardı, ya geldiğimiz yerden inecektik ya da yolumuza sırtlardan devam edecektik. Saat 12.00 gibi zirveye ulaşmıştık, daha zaman çoktu. Dağlardan yürüyüşümüze devam ederek Ormanda gördüğümüz yola inmeye karar verdik. Tabii önümüzde nasıl bir doğa vardı, aşabilirmiydik yürüdüğümüz zaman göreceğimiz konulardı.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir