Reşadiye’de Hoş Saatler

bayramda-resadiye-29

Mehmet Ali Ağa Konağının kapısındaki yazıda sadece gezmek için müracaat edilmemesi isteniyor, konaklayan müşteriler rahatsız oluyorlarmış, yazıyı okuyunca içeriye girme girişimimiz olmadı, kapı da açıkmıydı ona da bakmadım ya !. Birkaç yıl önce gezip sayfalarımda paylaşmıştım.

bayramda-resadiye-30

Akşam güneşi yer yer cisimlere düştükçe daha hoş görüntüler ortaya çıktı. Sağ üstteki fotoğrafta görüldüğü gibi herkes fotoğraf avında.

bayramda-resadiye-31

Hoş, güzel anlar, herkes mutlu, rahat, bir müddet için de olsa. Datça’nın atmosferi her zaman yatıştırıcı, dinlendiricidir, gezeceğin yeri de bilmek lazım.

bayramda-resadiye-32

Sol üstte eski kapının kenarından başını uzatan çiçeği ilk Affan arkadaşım gördü, hepimiz fotoğrafını çektik, yapma çiçekler gibi duruyordu.

bayramda-resadiye-33

Mehmet Ali Ağa Konağının yanından geçen yoldan yukarıya doğru yürüdük.

bayramda-resadiye-34

Eski yapının tepesinde Sevdalı Bir bulut, bu yapı da bildiğim kadarıyla sahibini arıyor, alan kişi restore ettiğinde çok güzel bir görüntünün ortaya çıkacağından eminim. Bu kısımlarda yeni yapı yapma izni yok, ancak böyle bir yapıyı alıp restore ediyorsunuz veya çok eskiyse aslına uygun planda ve malzemede yapıyorsunuz.

bayramda-resadiye-35

Yol yukarı kısımda kapalıymış buradan dönmemiz gerekti.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

2 yorum

  1. muzaffer hocam bizlere ‘ellerine sağlık’ demekten başka bir söz bırakmamış.Onunla gezmekten ve refakat etmekten büyük zevk aldım, umarım böyle bir şansı bir daha elde edebilirim.

  2. Hocam, bir Datça aşığı olarak oraları özlediğimde(ki bu genellikle haftada bir gün oluyor) sizin sitenize girip hasret gideriyorum. İnanın sizin heykelinizi Cumhuriyet meydanına dikmek lazım. Sayenizde oraların her mevsimini, bütün güzelliklerini, geldiğimizde görmeye fırsat bulamadığımız yerleri görmek fırsatını sunuyorsunuz.Teşekkürler, sağlıklı güzel günler dilerim.Ellerinize sağlık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir