Reşadiye’de Hoş Saatler

Bayramın son günü iki gündür geziyorum bugün evde oturup çalışayım dediğim bir gündü. Ama arkadaşım Aydın’dan öğleye doğru gelen telefonla bu niyetimi gerçekleştiremeden kendimi Reşadiye’de buldum.

bayramda-resadiye-1

Aydın arkadaşım hocam biz Olive Farm’a gidiyoruz, geliyormusun diye sorunca tamam siz gidin ben gelirim diye cevap verdim. Aydın’ın bu bayram İstanbul’dan arkadaşları geldi. Affan Kadir Yerge arkadaş birkaç sene önce yine gelmişti ve birlikte gezerek fotoğraflar çekmiştik, fotoğraf çekmeyi çok seviyor. Bugün hemen teklifi kabul etmemde fotoğraf çekme düşüncesi etkili oldu. Çok güzel bir hava vardı, bulutların arasından doğaya yayılan fantastik bir ışıkta birlikte fotoğraf çekeriz diye düşündüm. Reşadiye Mahallesi çıkışında Olive Farm’a giden yola girerek Olive Farm Çiftliğinin ( Güller Dağı Çiftliği ) satış mağazasında arkadaşlarımı buldum.

bayramda-resadiye-2

Kuzeyden esen rüzgar sağlıklı bir hava oluşturuyordu.

bayramda-resadiye-3

Çiftlik arazisinde çektiğim fotoğraflar, Hemen karşıda Emecik Dağı

bayramda-resadiye-4

Bu yıl zeytin yılı değilmiş, köylülerin birçoğu zeytin yok diyordu.

bayramda-resadiye-5

Olive Farm Satış Mağazasında kendi çiftliklerinden elde edilen tarım ürünlerinden yapılmış çok çeşit ürün var. Zeytinyağlar, sirkeler, doğal bakım ürünleri, aramotik yağlar, sabunlar, zeytin ağacı ürünleri, hediye kutuları vs. Arkadaşlarım ürünleri incelerken ben çevreyi gezdim, fotoğraflar çektim.

bayramda-resadiye-6

Olive Farm markası ile satılan ürünler çok çeşitli şekillerdeki ambalajlarla ilgi çekiyor, artık tarım ürünü bir endüstri ürünü olarak asıl değerini buluyor. Şimdilerde Datça merkezinde Datça Ürünleri satan dükkanlarda da markalı, ambalajlı, değişik ürünleri görüyorum. Sındı Kooperatifi var onlar da kendi markaları ile değişik ürünleri sunuyorlar.

bayramda-resadiye-7

Olive Farm’da dikkati çeken bir güzel taraf ta etrafı rahatça gezebiliyorsunuz, almak istediğiniz, beğendiğiniz bir ürün olursa görevli arkadaşlara müracaat ediyorsunuz.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

2 yorum

  1. muzaffer hocam bizlere ‘ellerine sağlık’ demekten başka bir söz bırakmamış.Onunla gezmekten ve refakat etmekten büyük zevk aldım, umarım böyle bir şansı bir daha elde edebilirim.

  2. Hocam, bir Datça aşığı olarak oraları özlediğimde(ki bu genellikle haftada bir gün oluyor) sizin sitenize girip hasret gideriyorum. İnanın sizin heykelinizi Cumhuriyet meydanına dikmek lazım. Sayenizde oraların her mevsimini, bütün güzelliklerini, geldiğimizde görmeye fırsat bulamadığımız yerleri görmek fırsatını sunuyorsunuz.Teşekkürler, sağlıklı güzel günler dilerim.Ellerinize sağlık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir