Datça’da, Renkli, Duygulu Geceler Başladı

8-Altin-badem-ilk-gun-23

Yılmaz Köksal ve Cüneyt Arkın birlikte birçok filmde oynamış arkadaşlar, sarılmaları bile bir başka. Yılmaz Köksal” Onunla o kadar çok maceramız var ki, anlatmak koca bir roman okumak gibidir. Muhteşem kişiliği, yüreği ve sinemaya büyük bir aşkı vardır, o büyük ödülleri hakeden bir kişidir.”dedi.

8-Altin-badem-ilk-gun-24

Eşini ve çocuklarını izlerken Betül Cüreklibatır duygu dolu anlar yaşıyor, bir anne bir eş için unutulmaz dakikalar.  Şemşi İnkaya ” Sıkıntılı günler yaşadığımız bu dönemde Türk sinemasının kilometre taşlarından biri olan Cüneyt Arkın’ı kutluyor, sanatçı olarak karşısında eğiliyor sevgilerimi sunuyorum ” dedi. Murat ve Kaan Cüreklibatır babasıyla ilgili düşünce ve anılarını anlattılar. Dizilerden de tanıdığımız Murat Cüreklibatır, Fahrettin Cüreklibatır’ı ( Cüneyt Arkın’ın asıl ismi ) tanımanız gerekir, hayatım boyunca örnek alacağım bir insan, umarım ben de babam gibi bir baba olurum ilerde diyerek onunla ilgili düşüncelerini özetledi.

Kaan Cüreklibatır konuşmasında ” Cüneyt Arkın’ın oğlu olmak zor bir olay, bunu bize çoğu zaman soruyorlar, sıradan olmayı kesinlikle kabul etmiyor, özel bir insan olmanız isteniyor. Sinemaya hiç ilgi duymadığım halde babamla bir reklam filminde oynamıştım. diyerek o anısını anlattı. onu çok sevdiğini, onunla gurur duyduğunu söyledi.

Volkan Keskin” Benim Cüneyt Arkın sevdam 7 yaşında başladı, büyüyünce ne olacaksın dediklerinde Cüneyt Arkın derdim. Bir Cüneyt Arkın yetişir mi bilmem ama yetişirse de ben olmayı çok isterim, onun yolundan ilerliyorum ve herşeyden önemlisi oyunculuğun dışında örnek alabileceğim Kaan ve Murat ağbi gibi çocuklar da yetiştirdiği için sonsuz teşekkürler” diyerek düşüncelerini belirtti.

8-Altin-badem-ilk-gun-25

Cüneyt Arkın ödülünü Filiz akın ve Eşinin elinden alıyor. Daha sonra her ikisi de kendisini tebrik etti. Cüneyt Arkın ışıkların yakılmasını isteyerek sizlerin güzel bakışlarınızı görmek istiyorum dedi.” Avrupa’da çok kalanbalıkta bile Türk olanı tanırım, çünkü Türk insanı yüreğiyle bakar, yüreğindeki güzellik gözlerine akseder, tıpkı sizin gibi. Dünyada sanatçısına, saygısını, vefasını gösteren varsa o da Türk milletidir. Ben sizleri çok seviyorum, ailemden birisi gibi seviyorum. Sizin o bakışlanınızdan gelen güzellik beni zengin etti, güzel etti, adam etti, cesur etti diyerek seyircisi için övgü dolu sözler etti.

8-Altin-badem-ilk-gun-26

Sanatçılar tekrar yerlerine giderken halkın sevgi gösterileriyle karşılaşıyor.

8-Altin-badem-ilk-gun-27

Gecenin Konserinde Ferhat Göçer sahnede, duygulu sesinden romantik parçalar dinledik.

8-Altin-badem-ilk-gun-28

 

8-Altin-badem-ilk-gun-29

Konserin arkasından Cüneyt Arkın ve Filiz akın’ın başrolünü paylaştığı ” Babaların Babası” filmi gösterildi.

Sayfalar: 1 2 3 4 5

3 yorum

  1. Hocam Binlerce teşekürler. Bu güzel ve duygulu ortamda bulunamadık ama sayende oradaymışız gibi izledik duygulandık o anları yaşar gibi olduk paylaştığın için binlerce teşekürler.Datçamıza hayırlı olsun inşallah çok daha güzel günlerde güzel insanlar koca çınarlar gelirler.Selamlar sevgiler.

  2. Merhaba! Datça Detay’a teşekkürler.EMEL SAYIN’sız DATÇA BADEM FESTİVALİ düşünülmemeli,DATÇA=EMEL SAYIN demektir.Çok özdeşleşen sanatçımız.Saygılarımızla,…….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir