Datça’da, Renkli, Duygulu Geceler Başladı

8-Altin-badem-ilk-gun-7

Ve festivalin prensesi Filiz Akın kapıda göründü, Kaymakam Hamdi Üncü ve Belediye Başkanı Şener Tokcan kendisine hoş geldin dediler. Daha sonra Filiz Akın da Cüneyt Arkın’ın yanında yerini aldı.

cansu özyosun

Dizilerden tanıdığımız Cansın Özyosun Belediye Başkanı Şener Tokcan’la

simi belediye başkanı Volkan kesin'le tanışırken

Davetliler arasında Simi Belediye başkanı Lefteridis Popodaukalos ile arkadaşları vardı, bir ara karaoğlan filminin yeni versiyonunda oynayan Volkan Keskin’le tanıştılar, Lefteridis Popodaukalos Volkan Keskin’i Simi’ye davet etti ben de başkandan facebook arkadaşım Sevasti Nikoli’ye selamlarımı söylemesini söyledim.

8.datca altın badem film festivali

Binbir Gece masallarındaki gibi bir bahçeden Datça Anfi Tiyatro’ya gittik. Gittiğimizde kapılar kapanmıştı, halkın çoğu dışarıdaydı, artık bu Anfi tiyatro festivalde Datça nüfusuna yetmiyor. Basın mensubu arkadaşlarımla biz de zorlukla girdik, tabii basına ayrılan yer de dolmuş oluyor. Maalesef bu yere basın mensubu olmadıkları halde oturan kişiler her zaman oluyor sonra kalkmak zorunda kalıyorlar. Bu yıl Festivale halkın ilgisi çok fazla, ya da Datça bu sıralar kalabalık veya nüfus gittikçe artıyor, bilemiyorum artık.

8-Altin-badem-ilk-gun-8

Sanatçılar gelip yerlerine otururlarken halkın sevgi gösterileriyle karşılandılar. Bizler onlarla büyüdük, onlarla heyacanlandık.

8-Altin-badem-ilk-gun-9

Her yıl olduğu gibi kulis röportajlarını izledik. Geceye katılan konuklar; Belma  Canciğer, Gani Müjde, Nuri Alço, Altan Günbay, Yusuf Sezgin, Şemşi İnkaya, Burak Alkaş, Özge Özberk, Mustafa Alabora, Zuhal Yalçın, Suna Selen, Yılmaz Köksal, Ümit Kantarcılar, Volkan Keskin, Suat Sungur, Cansın Özyosun, Ziya Öztan, Lefteridis Popodaukalos, Kaan ve Murat Cüreklbatır, Betük Cüreklibatır, Cüneyt Arkın

Sayfalar: 1 2 3 4 5

3 yorum

  1. Hocam Binlerce teşekürler. Bu güzel ve duygulu ortamda bulunamadık ama sayende oradaymışız gibi izledik duygulandık o anları yaşar gibi olduk paylaştığın için binlerce teşekürler.Datçamıza hayırlı olsun inşallah çok daha güzel günlerde güzel insanlar koca çınarlar gelirler.Selamlar sevgiler.

  2. Merhaba! Datça Detay’a teşekkürler.EMEL SAYIN’sız DATÇA BADEM FESTİVALİ düşünülmemeli,DATÇA=EMEL SAYIN demektir.Çok özdeşleşen sanatçımız.Saygılarımızla,…….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir