Datça’da, Renkli, Duygulu Geceler Başladı

8-Altin-badem-ilk-gun-16

Burak Alkaş Orço tiplemesiyle yaptığı gösteride Datçalılara keyifli anlar yaşattı, anfi tiyatrodaki kalabalık kadar bir kalabalık da dışarıda vardı.

8-Altin-badem-ilk-gun-17

Gecenin yıldızı Cüneyt Arkın sahneye davet edilmeden önce perdede filmlerinden bölümler izledik.

8-Altin-badem-ilk-gun-18

O an biraz arkamızda oturan sanatçıya baktığımda oldukça duygulandığını gördüm, büyük ihtimalle hepimizin dediği gibi yıllar ne çabuk geçiyor demiştir. Evet yıllar çabuk geçiyor veya biz hızla hareket ediyoruz, arkasında bir iz bırakanlara ne mutlu, en büyük zenginlik bu. Giderken servetinizi yanınızda götüremiyorsunuz ama o iz bir müddet daha duruyor, bazılarının bıraktığı iz hiç silinmiyor.

8-Altin-badem-ilk-gun-19

Cüneyt Arkın’a ödülünü geçen yılın onur konuğu Filiz Akın verdi, birlikte birçok film çevirmiş iki sanatçının buluşması bizleri de heyacanlandırdı.

8-Altin-badem-ilk-gun-20

Sunucu Ahu Sungur Cüneyt Arkın’ı sahneye ” Ve sayın Cüneyt Arkın, bu sahne sizin, bu alkışlar sizin. Türkiye’nin en yakışıklı erkeği geliyor.” diyerek davet etti. Alkışlarla sahneye gelen Cüneyt Arkın duygu dolu sözler üzerine “Dokunsanız vallahi ağlayacağım” diyerek duygularını belirtti. Sunucunun kendisiyle ilgili övgüleri üzerine ” Karımın ben de çok büyük emekleri var” dedi ve Betül Cüreklibatur sahneye davet edildi. Ardından Şemşi İnkaya, Yılmaz Köksal, Volkan Keskin, Cüneyt Arkın’ın oğulları Kaan ve Murat Cüreklibatır sahneye geldi.

8-Altin-badem-ilk-gun-21

Filiz Akın ödülü vermeden önce yaptığı konuşmada” Sevgili Datçalılar, çok sıcak, çok ilgilisiniz diyerek festival ve bu güzellikler için teşekkür etti. Geçen yıl beni kucaklamıştınız, bir onur ödülü vermiştiniz, bu sene Cüneyt Arkın, ilk filmine (gurbet kuşları) birlikte başladık, o günden bu günlere geldik. O büyük bir dönemin en büyük yıldızlarından oldu. Ona bu ödülü vereceğim için onur duyuyorum, bana bu fırsatı verenlere de teşekkür ediyorum.”dedi. Filiz Akın yerine gitmeden önce Bircan Silan ve Burçak Evren’in  Cüneyt Arkın için yazdığı kitabı festivalin hediyesi olarak verdi. Dolu, dolu geçen bir hayatın kitabı.

8-Altin-badem-ilk-gun-22

Datça Anfi Tiyatro’da ayakta duracak yer yok, duygulu anlar alkışlarla karşılanıyor.

Sayfalar: 1 2 3 4 5

3 yorum

  1. Hocam Binlerce teşekürler. Bu güzel ve duygulu ortamda bulunamadık ama sayende oradaymışız gibi izledik duygulandık o anları yaşar gibi olduk paylaştığın için binlerce teşekürler.Datçamıza hayırlı olsun inşallah çok daha güzel günlerde güzel insanlar koca çınarlar gelirler.Selamlar sevgiler.

  2. Merhaba! Datça Detay’a teşekkürler.EMEL SAYIN’sız DATÇA BADEM FESTİVALİ düşünülmemeli,DATÇA=EMEL SAYIN demektir.Çok özdeşleşen sanatçımız.Saygılarımızla,…….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir