aktur fotosafari

Datça Aktur-Fotosafari

aktur küçük koy

Mesudiye Adatepe’de olduğu gibi buradaki adatepe de iki koyu dar bir kara parçasıyla birbirinden ayırıyor. Biraz yürüyerek kovanlık koyundan Çiftlik koyuna geçiyorsunuz, Akturlular Büyük koy diyor bildiğim kadarıyla.

aktur kovanlık koyu

Doğu tarafımızda Kurucabük görünüyor, deniz gökle boyanmış ipek bir halı gibi.

aktur koyları

Bu objektifimle koyları tam olarak görüntülemek için en tepelere çıkmak lazım ama buraya çıkarken bile ayağım sancılandı, bir başka sefere iki koyu da tam olarak çekerim umarım. Bulunduğumuz yerin hemen arkasında baz istasyonları, antenler var.

kovanlık koyunun adatepede'den görünüşü

Kovanlık koyu buradan daha bir başka görünüyor, bu fotoğrafları çekerken aslında diğer taraflarda sisli bir hava var, fotoğraf çekmek için burası çok uygundu.

adatepe'den aktur manzarası

Batı tarafımızda küçük bir koy var, birazdan oraya da ineceğiz.

aktur adatepe koyları

Mavi ve yeşilin tonları, koyular açıklar, bir küçük kayık tabloya nasıl da bir güzellik katıyor.

aktur-fotosafari-13

Değişik yerlere banklar konulmuş, bu inanılmaz güzel manzaraları seyretmek için. Ekrem arkadaşım bu banklardan birine oturup, etrafı seyrederken objektifim bu anı kaçırmadı. Işığın sulardaki yansımaları çok güzel görünüyordu.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8

5 yorum

  1. Teşekürler hocam bizi yine mest ettiniz.Bakar kör gibiyiz bu güzellikler içinden geçip gidiyoruz ama görememişiz sayende gördük teşekür ederiz. Ayrıca ayağınız için geçmiş olsun, inşallah yürümenize engel birşey yoktur. Size daha çok ihtiyacımız var. Kolay gelsin

  2. Muzaffer Hocam merhaba,

    Bu yazınız ve fotoğraflarınıza zaman zaman yeniden bakıyorum , gerçekten inanılmaz güzel, samimi ve doğal, bir kez daha teşekkür etmek istedim. Emeğinize sağlık, saygı ve sevgilerimle

    Onur ÇELEN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir