Datça Aktur-Fotosafari

aktur-fotosafari-18

 

aktur manzaraları

Tahmin ettiğim gibi burada çok güzel bir ışık var, tuzlu olmasa içilecek gibi sular. karşıda dağlar da bir hoş, testere dişi gibi, yürüdüğümüz tepeler, inmek kolay olmamıştı.

aktur-fotosafari-20

Sahilde rastladığım çiçekler renklerini buraya uydurmuşlar sanki.

aktur-fotosafari-21

Kovanlık koyundan arabamıza doğru giderken.

aktur-fotosafari-22

 

aktur-fotosafari-23

Kurucabük adaları, karşı taraflar mavilerin içinde çok değişik görünüyorlar. Arabamı park ettiğim yerdeki çam ağacının altında öğle yemeğimizi yedik, saat 14.00 ü geçiyordu. Tabii yemek derken yine meyvalar.

aktur-fotosafari-24

Buradan Kurucabük’e gitmekti niyetim, biraz ilerideki tepeden Kurucabük manzarasını çektikten sonra vazgeçtim. Uzun bir sahil, hemen denizin dibinde yapılar, Facebook’ta paylaştığım fotoğrafa yorum yapan arkadaşım Muzaffer bey 1978 den beri aynı daha önce görmediniz mi demiş, ben de görmedim diye cevap verdim. o kadar yer gezip te görmememin nedenlerinden biri  çoğu zaman buralardan geçerken zaman kısıtlı oluyor. Bir defasında arabamla kapıya kadar gelmiştim, kapıda görevliler falan vardı, döndüm.

5 thoughts on “Datça Aktur-Fotosafari

 • 27 Aralık 2013 tarihinde, saat 16:49
  Permalink

  Teşekürler hocam bizi yine mest ettiniz.Bakar kör gibiyiz bu güzellikler içinden geçip gidiyoruz ama görememişiz sayende gördük teşekür ederiz. Ayrıca ayağınız için geçmiş olsun, inşallah yürümenize engel birşey yoktur. Size daha çok ihtiyacımız var. Kolay gelsin

  Yanıtla
 • 15 Eylül 2016 tarihinde, saat 19:15
  Permalink

  Hello, can you pls tell me:

  ist there a trail from Bağlarözü to Knidos

  how manykm is the trail

  Thank You for your help

  Regards

  Peter

  Yanıtla
 • 25 Aralık 2019 tarihinde, saat 14:50
  Permalink

  Muzaffer Hocam merhaba,

  Bu yazınız ve fotoğraflarınıza zaman zaman yeniden bakıyorum , gerçekten inanılmaz güzel, samimi ve doğal, bir kez daha teşekkür etmek istedim. Emeğinize sağlık, saygı ve sevgilerimle

  Onur ÇELEN

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir