Datça Aktur-Fotosafari

aktur-fotosafari-7

Beklediğim gibi yeni bir şeşale karşımıza çıkmadı, suyun akışı buralarda bayağı yavaşladı, eski Datça yoluna çıkıyoruz, bu yol böyle bazı yerlerde kısa mesafeler olarak duruyor, su  köprünün altından yoluna devam ediyor.

aktur-fotosafari-8

Yola çıkarak arabamın olduğu yere doğru yürümeye başladık, 1 km kadar mesafe var. Çam ağaçlarının arasından dere gibi kıvrılan yollar, bu virajlardan hiç yakındığımız olmadı.

aktur-fotosafari-9

Yollarını da çok sevdim Datçamın. Arabamıza bindikten sonra Aktur’a doğru yol aldık, Kovanlık koyunu gören yerde arabayı park ederek Kovanlık koyuna indik. Burada Aktur Kovanlık Tabiat Parkı Tesisleri var, Turizm sayfamda ayrıntılı olarak veriyorum.

aktur-fotosafari-48

Datça’nın Cennet koyları, umarım gelecekte de korunurlar.

aktur - fotosafari

Kovanlık koyundan yürüyerek Adatepe’ye doğru gidiyoruz, Ekrem arkadaşıma Adatepe’den Aktur koylarını izlettireceğim.

aktur-fotosafari-11

Adatepe’ye merdivenli yoldan çıkıyoruz, aşağıdaki ahşap iskeleye bağlı kayık, hemen önümüzdeki andız ağacı koyu yeşil tonuyla manzaraya hoş bir güzellik katıyor. Bir ağaç demeyin o bize yaşama sevinci veren bir canlı, umudu, yaşamı simgeliyor benim için. Olur olmaz en küçük bahanede onları kesenlerin bilin ki yürekleri kurumuştur. Orada dereler de akmıyordur, kuşlar ötmüyordur.

aktur-fotosafari-12

Yavaş, yavaş yukarıya doğru çıkarken bol bol fotoğraflar çekiyoruz.

5 thoughts on “Datça Aktur-Fotosafari

 • 27 Aralık 2013 tarihinde, saat 16:49
  Permalink

  Teşekürler hocam bizi yine mest ettiniz.Bakar kör gibiyiz bu güzellikler içinden geçip gidiyoruz ama görememişiz sayende gördük teşekür ederiz. Ayrıca ayağınız için geçmiş olsun, inşallah yürümenize engel birşey yoktur. Size daha çok ihtiyacımız var. Kolay gelsin

  Yanıtla
 • 15 Eylül 2016 tarihinde, saat 19:15
  Permalink

  Hello, can you pls tell me:

  ist there a trail from Bağlarözü to Knidos

  how manykm is the trail

  Thank You for your help

  Regards

  Peter

  Yanıtla
 • 25 Aralık 2019 tarihinde, saat 14:50
  Permalink

  Muzaffer Hocam merhaba,

  Bu yazınız ve fotoğraflarınıza zaman zaman yeniden bakıyorum , gerçekten inanılmaz güzel, samimi ve doğal, bir kez daha teşekkür etmek istedim. Emeğinize sağlık, saygı ve sevgilerimle

  Onur ÇELEN

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir