dağlarda çiçek şöleni

Dağlarda Çiçek Şöleni

daglarda-cicek-bahari-54

Ve Tanju beyin ne zamandır beklediği an, zirvedeyiz, bir dağa uzakdan bakmakla zirvesinde olmak ne kadar farklı şey. O gizem, o merak kayboluveriyor, belki sıradan oluveriyor ama bizim için gizem dağda duruyor, zirvesinde değil. Yaşamda  böyle değil mi bir şeyi elde ettiğimizde sıradan oluveriyor, onun zenginliklerini keşfetmeyi bırakıveriyoruz. Ekrem arkadaşım zirve defterini korunaklı kaptan çıkarıyor, ve kısaca birşeyler yazıyor. diğer yazılanlardan bazılarını okuyoruz, sevdiğine, eşine mesaj bırakanlar, birgün çıkarsan okursun bu satırı diye, çıkmayacağını bildiği halde. İlginç bir duygu, heyacanlarını yazdıkları satırlardan anlayabiliyoruz. Bugün bizim için değişik olan ise bir arkadaşımızın heyacanına tanık olmak, o naif duyguların bana da geçtiğini hissettim. Kimler çıktı kimbilir şimdiye dek, kaç defter yazıldı, kayboldu, bazılarının yazdığını ben buradan paylaşmıştım, okumuşlar.

daglarda-cicek-bahari-55

daglarda-cicek-bahari-58

Datça körfezi buradan çok güzel görünüyor ama ne zaman çıksam burada bir sis hep oluyor.

daglarda-cicek-bahari-59

Bir orkide türü, Anadolu orkidesi. Bağla koyu artık daha iyi görülebiliyor.
daglarda-cicek-bahari-60

Zirvede fazla oyalanmıyoruz, inişe geçiyoruz, bu dağdan iniş beni hep sıkar, dik bir şekilde oynak taşların üzerinden geçerken birçok kişi kayıp düşmüştür, ben de dahil.

daglarda-cicek-bahari-61

İnişimiz epey zaman aldı, acelemiz yoktu, manzara çok güzeldi, tadını çıkardık.

daglarda-cicek-bahari-62

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8

4 yorum

  1. Hocam çoook kıskandım.Sizi her zaman çok takdir ediyorum.Gelemedim ya.Dağlarımız sizinle daha keyfli oluyor. Eleriniz dert görmesin.selamlar..

    1. Selma hanım çok teşekkürler, birgün birlikte de yürürüz. Ayrıca Web sitemde yorum yazan tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.

  2. Muzaffer Bey, bugünkü fotoğraflar Datça’nın farklı tepelerinden çekilmiş hiç görmediğimiz görüntüleri olmuş. Çok özgün görüntüler bunlar. Ellerinize sağlık…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir