dağlarda çiçek şöleni

Dağlarda Çiçek Şöleni

daglarda-cicek-bahari-45

Arkadaşım fotoğraf çekerken güzel bir kompozisyonun bir parçası olmuştu, tepelerin çekiciliği kendini belli ediyordu.

daglarda-cicek-bahari-46

Bir ara papatyaların çok olduğu yerlerden geçmeye başladık, basmaya kıyamıyorsun ama hiç boş yer yok ki. Bu sıralar makilerin tepelerinde o büyüleyici müziğini dinlendiğimiz minik kuş dağlara ne güzel bir zenginlik katıyordu. Yıllar önce bizim evin yanına da gelirdi, nisan, mayıs gibi, her yıl gelirdi, yuvası vardı sanırım,  yorulmadan, bülbül gibi öter dururdu.

daglarda-cicek-bahari-47

Papatyalarla kaplı yamaçlardan yarımadayı izlemek, her zaman görebileceğimiz bir görüntü değil. Tanju beyin sayesinde bu çiçek şölenine denk geldik.

daglarda-cicek-bahari-49

 

daglarda-cicek-bahari-50

Birçok yerde artık zamanını doldurmuş olan Çiriş otu çiçekleri burada hala duruyorlardı.
daglarda-cicek-bahari-52

Tepeye yaklaşırken orkideler sıklaştı, bu çiçeklerdeki ilginçlik bir tanesi uzun ve daha koyu renkliydi, yanında iki tane küçük boylu ve açık renklisi vardı. Bunlara bu şekilde 3-4 yerde rastladık.

daglarda-cicek-bahari-53

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8

4 yorum

  1. Hocam çoook kıskandım.Sizi her zaman çok takdir ediyorum.Gelemedim ya.Dağlarımız sizinle daha keyfli oluyor. Eleriniz dert görmesin.selamlar..

    1. Selma hanım çok teşekkürler, birgün birlikte de yürürüz. Ayrıca Web sitemde yorum yazan tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.

  2. Muzaffer Bey, bugünkü fotoğraflar Datça’nın farklı tepelerinden çekilmiş hiç görmediğimiz görüntüleri olmuş. Çok özgün görüntüler bunlar. Ellerinize sağlık…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir