dağlarda çiçek şöleni

Dağlarda Çiçek Şöleni

daglarda-cicek-bahari-25

daglarda-cicek-bahari-26

Dağ güllerinin bu kadar çok olmasında burada otlayan keçilerin olmaması etkili olmuşmudur bilmiyorum, geçen yıllarda dağın eteğinde barınan bir çoban vardı, keçiler bu bitkileri severler, ayrıca son yıllarda sağlık sektöründe kullanıldığını duymuştum.

daglarda-cicek-bahari-27

Kartal kanatlarını açmış uçuşta, aşağıda Datça Belediyesi çöp arıtma tesisi görülüyor. Dağların zirvelerine yaklaşırken kartallara rastlıyoruz ama kısa bir zaman içinde görünmez oluyorlar.

daglarda-cicek-bahari-29

Puslu hava hala var, Simi hala sisli.

daglarda-cicek-bahari-30

Sohbet ederek yürüyoruz, zaman zaman sessizce bu manzarayı yudumlamak gerekiyor.

daglarda-cicek-bahari-33

Güney tarafından net bir görüntü çekemiyoruz, bu tarafta Perili Köşk ve Karaincir koyları var.

daglarda-cicek-bahari-34

Emecik dağının  kuzey taraflarına doğru yürüdük, değişik renk dağ gülleri çok güzel görünüyordu. Geçenlerde tırmandığımız tepe arkada manzarayı zenginleştiriyordu.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8

4 yorum

  1. Hocam çoook kıskandım.Sizi her zaman çok takdir ediyorum.Gelemedim ya.Dağlarımız sizinle daha keyfli oluyor. Eleriniz dert görmesin.selamlar..

    1. Selma hanım çok teşekkürler, birgün birlikte de yürürüz. Ayrıca Web sitemde yorum yazan tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.

  2. Muzaffer Bey, bugünkü fotoğraflar Datça’nın farklı tepelerinden çekilmiş hiç görmediğimiz görüntüleri olmuş. Çok özgün görüntüler bunlar. Ellerinize sağlık…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir