domuzçukuru keşif yürüyüşü

Aşlama – Domuzçukuru Keşif Yürüyüşü

En karşımızda güneşin parladığı yerde Tilos adası görünüyordu. Karia yolunun bu kısımlarında yürümek zevkli.

Ve patikalardan yeni açılan orman yoluna giriş yapıyoruz, Karia yolu bu güzergahta devam ediyor. Karşılarda ormanla kaplı alanların ortasında gelirken çatısını gördüğümüz çoban kulübesi görünüyor.

Çok güzel bir doğa, ormanlarımızın kıymetini bilelim, çam kokuları içinde bir yürüyüş. Arada sararmış, kurumuş ağaçlar görünüyor, bu yıl bu görüntülere sık rastladık.

Güneş bir çam ağacının dallarına vurunca çok güzel bir görüntü ortaya çıkmıştı, bize sadece deklanşöre basmak kalıyordu.

Bir ara yeşillikler içinde anemonlar gözümüze çarptı, hepsi aynı renkti ve kalabalıktılar. Sağ alt fotoğrafta görülen yerden Karia yolunun patikalarına giriş yapıyoruz. Bu kısımda eski yol duruyor.

Yine ormanın içinden geçen patikalar, ilk başlarda yol kesilmiş dallarla kapanmıştı,üzerinden geçtik.

Patikanın sonunu beklemeden dereye indik ve geldiğimiz orman yoluna çıktık, nokta atışı gibi arabamızı bıraktığımız yerdeydik. Bir daire çizerek bayağı yürümüştük,  güzel bir yürüyüş oldu, mutlu olarak evlerimize döndük. Geriye bu anları yazmak, videolarını yapmak kalıyordu. O anlarda yürüyüşlerimizi tekrar yaşıyorum. Bazen geçmiş yıllarda yaptığım sayfalara da bakarak şaşırdığım, hüzünlendiğim, gülümsediğim oluyor, o anları tekrar yaşıyorum, bir hatıra defteri gibi.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

Bir yorum

  1. Saol Muzaffer abi,sayenizde domuzçukuru güzelliklerine yolculuk yaptım..Emeklerinize sağlık…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir