Akdeniz’den Ege’ye İnsan Manzaraları

14-akdeniz-ege-50

Keyifler yerine gelince zeybek oynanıyor. Bayanlar da diğer tarafta..

14-akdeniz-ege-51

Bülent Kafalı beni gördükçe sitem ediyor; “hocam resmimi internete koymuşsun altına da Gereme muhtarı yazmışsın ” diye. Benim de böyle birşey demedim demekten dilimde tüy bitti. İki yıl önce bu wwwte onların sofrasına oturmuştum, Bülent bana güzel bir ziyafet çekmişti. O zaman koyduğum fotoğrafı birisi alıp paylaşmış, böyle de birşey yazmış anlaşılan. Masalarda ikramlar bitmiyor ama artık birşey yiyecek halim kalmadı, dönüşte de yürüyeceğim.

14-akdeniz-ege-52

Büyük Reis Eczanesinden Kaan burada. Öğrencim Hakan Cirit te mangalın başında, bayağı kalabalıklar anlaşılan.

14-akdeniz-ege-53

Dönerken Belediye Başkanımız Şener Tokcan yine çocuklarla, çocuklar onu çok seviyor. Gelirken gördüğümüz arkadaşların keyfi yerinde, onların fotoğraflarını çekerken bir baktım benim de fotoğrafımı çekiyorlar.

14-akdeniz-ege-54

Aynı yoldan Kızlan’a dönüyoruz, masaları dolaşırken bir iki derken bayağı yemişim, tırmanışta zor oluyor. Dağlarda her inişin bir çıkışı vardır.

14-akdeniz-ege-55

Kızlan’a girerken, yanından geçtiğimiz evin önündeki çiçekler ilgimi çekti ama asıl ilgimi çeken bu iki yaşlı insandı. Fatma teyze elindeki süpürge ile etrafı süpürüyordu, biraz ileride eşi Osman Tabak turuyordu.  Selamlaştık, izin alıp fotoğraf çektim. Çok güzel bir görüntüydü, Osman amca 89 yaşında eşi 83 , birlikte yaşlanmak, eli ayağı hala tutuyor olmak kaç çifte nasip olur ki! Ve bakarken hep gülümsemek… kendilerine  daha nice birlikte oldukları, sağlıklı  bir ömür diliyorum.

14-akdeniz-ege-56

Yine o güzel sokaklardan arabamıza doğru gidiyoruz.

14-akdeniz-ege-57

Sezai arkadaşıma arabaya binmeden şurada bir çay içelim mi diye sordum evet deyince kahveye girdik. Öğrencim Mustafa Dede’nin babası Süleyman Dede ve Mustafa Fidancı bizleri masalarına davet ettiler. güzel bir sohbet oldu, zamanın nasıl geçtiğini anlamamışım, tabii konu doğaydı. İki bardak çay içmişim, ben kolay kolay bir bardaktan fazla çay içmem ama çay çok güzeldi, çaylar için arkadaşlara çok teşekkürler.

Bir Akdeniz’den Ege de böyle geçti, umarım gelecek yıl daha organize, daha kalabalık bir Akdeniz Ege yürüyüşünde arkadaşlarımla yürürüm. Bu arada bu wwwte herşeyi titizlikle düşünüp uygulayan Datça Kaymakamlığına, Datça Belediyesine, Datça Çevre Derneğine, Kızlan Köyü Muhtarlığına, Orman Şefliğine, Emniyet Teşkilatına teşekkürler. Tabii en büyük takdir bu sıcakta yürüyerek bu etkinliği yaşatanlara idi.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7

2 yorum

  1. Kızlan köyün’den Mehmet ÜLKER ve Zafer DÖNMEZ, e ulaşmak istiyorum Nazım PİKER 05335490949

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir